Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Másnak is volt ilyen? Clostys...

Másnak is volt ilyen? Clostys kérdés.

Figyelt kérdés
Ez a 3. clostys hónapom.Az elsőben 3 a másodikban 2 tüszőm ért meg.Tegnap voltam uh-n a 15. napon vagyok de azt mondta a doki most nem volt peteérés:(Az egyik petefészkemben több kis tüsző volt.Ez mit jelenthet?Mitől lehet hogy most nem volt?Utalhat valamilyen betegségre?
2011. dec. 22. 07:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Több kis tüsző: PCOS-re utalhat.

Kezeletlen PCOS-re nem jó a closty.

2011. dec. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia, nem értek egyet az elsővel. Nekem november 7-én diagnosztizáltak PCO-t, csak UH kép alapján. Clostyt kaptam, UH-val nézték a peteérést (18-án 3 tüsző érett), majd 21-re kifakadtak. Akettő között voltunk együtt. És ma cca. 6+5 hetes kismama vagyok :).

Mindeközben elmentem a mensmentisbe, hogy nézzék meg a PCOS-t. diétát javasolt a doki, de nem vizsgálnak ki most a baba miatt.


Szóval nem árt a kivizsgálás (belgyógyász/endokrinológus), de nem is feltétlenül lehetetlen a teherbeesésés!

2011. dec. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

második válaszolótól kérdezném, hogy csak diétával kezelik a PCO-d a terhesség alatt??

Én is Pco-s vagyok, és az előző terhességem Merckforminnal és clostyval jött össze, de a gyógyszert azt mondták hagyjam abba, csak diéta, sajna a 8. héten elvetéltem:((( Újra szedtem a metet, és 6 hónappal a műtét után szintén closty és sikerült újra teherbe esni, viszont nem hagytam abba a gyógyszert, olvastam a pcos.hu oldalon hogy nem szabad abbahagyni, semmi bajom és most már 14 hetes kismama vagyok! Ezt azért írtam le, hogy nagyon oda kell figyelni a terhességre Pco mellett, szerintem nem csak diéta kell ilyenkor!

2011. dec. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Nálam még nem igazolták vérvétellel a PCO-t.

Egyből kaptam clostyt, és mire eljutottam a belgyógyászhoz már 4 hetes elmúltam. Most utrogesant kapok, január 9-én megyek vissza a belgyógyászhoz. Addig diéta van. De az IR nem csinálják most meg a baba miatt.

Egyébként hétfőn voltam nőgyógyásznál és minden rendben van odabent. A Vérvételnél egyedül a tesztoszteron volt magas (2,7 helyett 3,4). Többi érték: Szabad T4 8,9, Anti TPO 3,2, prolaktin: 476,5.

Szóval most itt tartok. Egyelőre nem kapok gyógyszert.

2011. dec. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A pco vérvétellel derülhet csak ki?Nem értem mert múlt hónapban 2 szép agy tüszőm volt előtte 3 így is lehet ez a betegségem?

Az orvosom laparoszkópot javasolt de lehet hogy így felesleges?Nem is ott lesz a gond?

2011. dec. 23. 06:40
 6/7 anonim ***** válasza:
En nem engedném a laparoszkopot kivizsgálás nélkül. Ha tényleg pcod van, az csak tunetileg kezeli. En elmentem endokrinologushoz elotte.
2011. dec. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest, hogy "nem volt" peteérésem abban a hónapban most itt szuszog mellettem a két és fél hónapos kislányom:-)Szóval 1 db megérett tüszőcske mégis volt valahol abban a hónapban:)
2012. dec. 3. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!