Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elolvasnátok az én történetemet?

Elolvasnátok az én történetemet?

Figyelt kérdés

Csak szeretném megosztani veletek. És hátha tud valaki valamit mondani, hogy mi lehet a bajom.

A párommal Június óta nem védekezünk.Már nagyon vágyunk egy babára.Már egy éve nem szedem a fog.gátlót.7évig szedtem.Augusztusban nagyon kevés vérzésem volt,csak pecsételő.Ami nagyon furcsa volt.Majd szeptemberben és októberben kimaradt a vérzésem.Voltam dokinál,aki azt mondta lehet,hogy terhes vagyok,menjek el uh-ra.Ez meg is történt.Uh-n mondták,hogy nincs baba,a következő mensim jelét se látják,h meg akarna jönni.Vittem az eredményt az orvosnak vissza.Aki azzal a hírrel fogadott,hogy meddő vagyok!!De se egy vérvételt se semmit nem csinált.Annyit mondott,h írhatna fel gyógyszert ami meghozza a menszeszemm,de az nem változtat semmin!És hogy menjek el meddőségi központba és vizsgáltassam ki magam.Mert,hogy valami hormonális próblémám lehet.Azóta orvost váltottam.Magándokihoz mentem.Aki mondta hogy meg fog jönni.És kezdjek el hőmérőzni.Majd az eredménnyel menjek vissza.Még van egy hónapom,aztán megyek vissza.Szóval 2 havi vérzés kimaradás után megjött.Ezek a görbéim vannak eddig. [link]


[link]


[link]


És ugye most a legutobbi vérzésem is ugyanolyan pecsételős volt és alig volt meg.És most megint azt tapasztalom,hogy nem volt peteérésem ebben a hónapban.Én már tökre el vagyok keseredve.Ti mit gondoltok a történetemről?


2011. dec. 26. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondom fel a fejjel.

1. Mi is június óta próbálkozunk, és még semmi. (Bár nekem nincs ilyen problémám, mint amit írtál.)

2. Nem egy ember van (én személyesen is ismerek ilyet), akinek azt mondták, hogy SOHA nem lehet gyereke. Spontán esett teherbe, és már 2 van neki.

3. Keress egy megbízható, felősségteljes orvost, aki odafigyel rád. (Nem tudom ezt most milyen, aki van) Szerintem valahogy biztos tud rajtad segíteni. Vagy ha ő nem, akkor még mindig ott vannak a meddőségi központok...

Ne szomorkodj, majd valamit kitalálnak.. :D

2011. dec. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a fogamzásgátló tette tönkre a hormonháztartásodat. 7 év hosszú idő, épp elég hozzá. Milyen fogamzásgátlót szedtél, hány éves korodtól? Azt mondják, hogy ha fiatalon kezded szedni, tizenéves korban, akkor sokkal károsabb.
2011. dec. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az bizts hogy Novemberben megvolt az ovud Decemberbe még nem volt meg az ovud azis lehe azért nincs sok vérzésed.Egy jó doki és ő rendesen kivizsgál aztán mindenre van megoldás :)closty meg sok más ami meghzza a peteérést..
2011. dec. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi csajok,h írtatok meg a bíztatást is.Sokat jelent.Köszönöm.17éves korom óta szedtem a Jadinet.26 éves leszek.És ha spontán peterése van valakinek akkor az meglétszik a hőgőrbémen?És a hőgőrbém miért ugrik nagyon le folyamatosan?
2011. dec. 26. 15:39
 5/9 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Én 20 évig szedtem fogamzásgátlót, de nem tette tönkre a hormonháztartásomat. Nem kell mindent rögtön a foggátlóra kenni. Számtalan oka lehet annak, hogy nincs peteérésed.

Az első dokiddal értek egyet, aki azt mondta, menjetek meddőségi centrumba. Ott vagytok a legjobb helyen, sokkal jobban értenek ezekhez a problémákhoz, mint akármelyik neves magándoki. A kivizsgálások is sokkal gyorsabban mennek ott, nem kell egyesével csináltatni őket, mert sajnos nincs kizárva, hogy több problémája is legyen egy párnak. :-(

A hőmérőzést csak időhúzásnak tartom a te esetedben, peteérés igazolására elég egy 21.-ik napi vérvétel.

A hőmérőzés azoknak való, akik a peteérésük pontos időpontját akarják belőni, hogy biztosan eltalálják.


A leggyakoribb oka a peteérés zavarának az inzulin rezisztencia. Sajnos népbetegség lett mára, és a legtöbben csak akkor szembesülnek vele, amikor nem jön a gólya...

Esélyesnek tartom, hogy nálad is ez lehet a gond, ezt egyszerű gyógyszeres kezeléssel (nem hormon), diétával és mozgással rendbe lehet hozni, lesz peteérésed, és esélyed a babára. :-)


Endokrinológus a hormonszakértő, ő ért ehhez a legjobban, a nődokik nem, ők csak a következményt látják, és azt próbálják kezelni, inkább kevesebb, mint több sikerrel.


Mielőbbi babásodást kívánok!

2011. dec. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,köszönöm,hogy írtál.Hát mozogni mozgom.Fogyni meg nem igazán tudnék mit fogyni a 48kg-ommal,mert elfogynék.Megvárom mit mondd a dokim és lassan ugyis fel kell keresnünk ezek szerint a meddőségi központot.
2011. dec. 26. 17:09
 7/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Diéta alatt nem fogyókúrát értettem. :-)

Én 45 kiló vagyok, az inzulinom mégis magas. :-(

2011. dec. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja értem.Hát én nagyon sok édességet ettem eddig.Volt,hogy egy üveg nutellát meg tudtam enni egyedül.Lehet ez a baj akkor tényleg.
2011. dec. 27. 10:10
 9/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A cukoréhség nálam is megvolt. Ma már lassan két éve tartom a diétát, de néha még most is előjön. :-(

Nagyon nehéz ezt a diétát jól csinálni, főleg, ha nem akar fogyni az ember. Szénhidrát szinte mindenben van, és egyszerre nagyon keveset szabad belőle fogyasztani. Nem csak az édességekben, de a húson és a zöldsalátán kívül szinte mindenben van, még a sárgarépában is. :-( Ha beigazolódik, hogy IR-es vagy, kérj tanácsot dietetikustól, sokkal hamarabb rendbe jönnek a dolgok, mintha egyedül vágnál bele.

2011. dec. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!