Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi kell ahhoz, ha Ausztirában...

Mi kell ahhoz, ha Ausztirában szeretnék szülni jövöre. Kell-e hozzá bejelentett lakcím? És ha itthon szülök és utána megyek ki a páromhoz honnan kapom az ellátást? Ahova be vagyok jelentve? Gondolom jobb, ha egy adott munkahelyröl megyek el szülni?

Figyelt kérdés
5 szezont dolgoztam kint bejelentve, viszont nem folyamatosan.
2011. dec. 26. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:

A szüléshez nem tudom, kell-e bejelentett cím, viszont biztosítás kell.

Ha a férjed kint dolgozik, akkor neked is van biztosításod (de a férjednek kell lennie), illetve kaphatsz osztrák gyest és családit is. A szülés elött kell bejelentett munkahely, hogy saját magad jogán kaphass gyest.

Ha itthon szülsz, innen igényelheted a gyest és családit, majd visszaigényelheted az osztrák és magyar juttatások különbözetét. Mi így csináltuk. Egy összegben kaptunk egy nagyobb összeget.

De van egy oldal, ahol mindent megtalálsz ezekröl a dolgokról: www.igr.at

Remélem tudtam segíteni!

2011. dec. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, utána járok majd...sokat segítettél. Ti kint is éltek amúgy?
2011. dec. 27. 08:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy darabig kint éltünk, de a kisfiam nem szerette a kinti ovit, így hazajöttünk, de a férjem még mindig kint dolgozik.

Az itthoni ovival nincs baj. Most várjuk a második babát!

2011. dec. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Gratulálok a második babához is! Én egyenlöre félek a kinti élettöl és a kinti szüléstöl és társaitól..majd meglátjuk ,hogyan lesz... :)
2011. dec. 28. 08:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Köszönjük!

Nekem csak a nyelvi akadályok okoztak nehézségeket, míg kint voltunk. A férjem szerette volna, ha kint szülök, de nem tudok németül, nem értem őket, a szülésnél ez nekem nagyon rossz lenne.

Viszont a kórházak jobban felszereltek, tisztábbak, újabb építésüek.

Vannak kint magyar orvosok is nagyvárosokban!

Minden jót!

2011. dec. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!