Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha sikerülne teherbe esnem és...

Ha sikerülne teherbe esnem és a családban közeli hozzátartozóknál az egyik baba nyitott gerinccel a másik pedig szívbetegséggel született akkor milyen plussz vizsgálatok várnak rám?

Figyelt kérdés
2009. máj. 21. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A nyitott gerinc szerintem simán kiszűrhető ultrahanggal.


[link]


A veleszületett szívbetegségek nem , igazából csak az arra való hajlam ami örökölhető. Néhány helyen végeznek az országban magzati szívultrahang vizsgálatot. Családi érintettség esetén érdemes ilyen helyre elmenni, mert ez az uh diagnosztika elég speciális területe, kevesen értenek ehhez az országban. A link alján meg van, hogy a kardiológiai intézetben ez ügyben kit kell keresni.

2009. máj. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. máj. 21. 12:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Tobbszoros vetelo vagyok. Most megyek keresztul egy csomo vizsgalaton. Tegnap katam meg egy eredmenyt..MTHFR vizsgalat, es nekem ez pozitiv lett, ami azt jelenti, hogy van egy genem, ami itt mutans. Ma utanaolvastam es ennek az egyik velejaroja, hogy az ember szervezete nem tudja a folsavat es semmifele B vitamin szarmazekot normalisan feldolgozni, ami ugye a terhessegnel, a baba fejlodese miatt elengedhetetlen. Ez is egy csomo szuletesi rendellenesseghez vezethet. Ez orokolheto..tehat ha van a csaladban valaki akinek ez pozitiv, a legjobb a tobbi csalaldtagot megnezetni. Lehet, hogy utana kellene jarni.

Ne vedd kezpenznek, nem vagyok orvos, de a mai napom arra ment, hogy ezutan olvasgattam, gondoltam megosztom az infot. Nem art errol is tudni..nezz utana.

2009. máj. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!