Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek én még valaha anyuka?

Lehetek én még valaha anyuka?

Figyelt kérdés

Sajnos megállapították,hogy a méhem rendellenesen fejlődött.Kétszarvú méhem van.Tavaly szeptemberben teherbe estem,de 11 hetesen elvetéltem,ezért műszeres befejezésem volt.Az orvosok azt mondták (mert többen voltak jelen a műtétnél)hogy teljességgel csoda,hogy egyáltalán teherbe tudtam esni,mert elég ,,érdekes'' méhem van.Aztán volt még egy méhen-kívülim is.Teljesen magam alatt vagyok.Tudom,erősnek kellene lennem,és hiszem azt,hogy egyszer én is anyává válok,de azért rengetegszer megfordul a fejemben,hogy vajon egyáltalán teherbe eshetek-e még!

Most fogamzásgátlót szedek,és pihentetem a méhemet,mert ennyi megpróbáltatás után még nem ,,szabad'' próbálkozni egy ideig.

Valaki volt már hasonló cipőben? Vagy ismerős,barátnő? Vélemények? Örülnék pár bíztató sztorinak,mondatnak+


2012. jan. 2. 18:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szegényke nagyon sajnálom:(igaz mi még próbálkozunk(1,5 éve),de nem tudom mi a rosszabb az ,hogy nem esik valaki teherbe vagy az ha terherbe esik és elmegy a baba .Talán a második!! ,de ne csüggedj anyukák leszünk hidd el egyszer én is nagyon reménykedem:) És mi százszorta több szeretetet fogunk adni a babánknak,mind azok akiknek elsőre összejön:)
2012. jan. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kérdezhetek valamit Kérdező? Válaszolni sajnos nem tudok, de kíváncsi lennék 1-2 dologra.
2012. jan. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló,nagyon szépen köszönöm a bíztatást,reménykedjünk!Sok sikert kívánok Nektek! :)

Utóbbi válaszoló,kérdezz csak!

2012. jan. 2. 19:04
 4/15 anonim ***** válasza:

Köszönöm. :) Arra lennék kíváncsi, hogy mikor derült ki az, hogy rendellenesen fejlődött a méhed? Ezt pl. egy nőgyógyász sima, hasi ultrahang esetén észre veszi minden esetben?


Most kicsit megijedtem, ahogy olvastam a történeted, én még nem állok baba vállalás előtt mert fiatal vagyok (21 éves), de rettegek mindenféle ilyesmitől, mert minden vágyam, hogy 4-5 év múlva anyuka lehessek...

2012. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Én is a huszas éveimben járok.

6-7 hetes lehettem,amikor már elég szépen elkezdődtek nálam a tünetek-túl korai még ilyenkor mások szerint-pl:hányinger,ételundor,alhasi fájdalmak,és természetesen elmaradt a menstruációm.El is mentem a nőgyógyászomhoz,aki még nem érzett semmit a vizsgálaton,de az UH-n már észrevehető volt a terhesség.Az UH-n derült ki a ,,kétszarvúság" is!Tisztán kivehető volt a monitoron a furcsa rendellenesség.Amikor 11-12 hetesen sajnos elment a baba,műszeres befejezésnél különösen oda kellett figyelnie a dokinak,ugyanis ilyenkor bármilyen kis szövetdarab bent maradhat,és mivel nekem szerteágazóbb a méhem,bárhol elhelyekedhet akár szövetdarab,stb.Sajnos rettegek,ha már egyszer nagy nehezen sikerült összehozni egy babát,mennyi ideig kell próbálkoznom,hogy újra áldott állapotba kerüljek...

2012. jan. 2. 19:18
 6/15 A kérdező kommentje:

Ja,és ne félj!Minél jobban nyomasztanak efféle gondolatok,annál nehezebb lesz a stressz miatt teherbe esned!Szerintem még nagyon fiatal vagy,minden esélyed megvan a terhességre! :)

De én ajánlom neked,hogy menj el a nőgyógyászhoz,és végeztess egy részletes kivizsgálást,hogy minden rendellenességet kizárhassanak!És egy rákszűrés is sokat jelent,ugyanis is itt kiszűrhető minden kisebb-nagyobb probléma!Barátnőmnek méhszáj-sebe volt,és rákszűrésen derült ki!

2012. jan. 2. 19:23
 7/15 anonim ***** válasza:

Értem. Köszönöm, hogy válaszoltál. Ne adjátok fel, biztos sikerülni fog, bízzatok benne. Én drukkolok nagyon!!!


Egyik ismerősömék 5 évig próbálkoztak, az pontos okát nem tudom annak, hogy miért nem sikerült nekik a baba, de amikor megfogant, és pár hét múlva elment dokihoz, kiderült, hogy ketten jönnek egyszerre. Úgyhogy csak kitartás, semmi sincs veszve! :)

2012. jan. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nemrég voltam dokinál, rákszűrés is volt, minden eredményem jó lett, semmi bajt nem talált a doki szerencsére.


De természetesen ha már ott tartunk majd, hogy jöhet a baba akkor egy alapos kivizsgálásra elmegyünk a párommal!

2012. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

IGEN! Lehetsz és leszel még anyuka! Nekem egy évvel ezelőtt azt mondta a nőgyógyász, hogy fejletlen a méhem, ezért nem fogok tudni teherbe esni, rá is írta a diagnózist, hogy női infertilitás, vagyis meddőség. Mivel ekkor vette le a citológiát, egy hónap múlva vissza kellett mennem az eredményért, akkor már várandós voltam. Mondtam is a dokinak (egy másikhoz mentem), hogy a leletért jöttem, meg babás vagyok. Mire a doki elmagyarázta, hogy az lehetetlen, hiszen a papíron rajta van a diagnózis. De lehetséges volt. Sajnos a 10. héten elment,fél évet vártunk és azóta újra állapotos vagyok, most vagyok 12 hetes. Nem kompilkáció-mentes most sem, de ez egy hatalmas bizalomjáték. Megtanultam imádkozni...

(Én egyébként Pharmatex-et használtam amikor várakoznunk kellett a műtét és a következő próbálkozás között, mert az mégis védekezés, de nem 100%-os, úgy voltunk vele, ha korábban jön, ekkor ez van, viszont nincs benne hormon - de ezt tényleg csak zárójelben mondtam.)

Szóval fel a fejjel! Gyászold el a veszteséged, éld meg a fájdalmad, aztán emeld fel a fejed, húzd ki a hátad és hidd el, hogy hamarosan anyuka leszel!

Minden jót kedves leendő anyuka :) !

2012. jan. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősőnek is mondták, hogy annyira pici a méhe, hogy sosem lesz terhes, ezért fog. gátlót sem írtak fel neki.Láss csodát, mégis összejött a baba.Ők ugyan nem tervezték, de megtartották. Igaz egy picit hamarabb született a baba, de teljesen rendben van azóta is.
2012. jan. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!