Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik itt válaszolnak, megmonda...

Akik itt válaszolnak, megmondanátok miért írjátok ezt állandóan, mindenkinek?

Figyelt kérdés

Én értem hogy már a könyökötökön jön ki a:

"Lehetek terhes?" , "Ez lehet terhesség tünete" , "Utalhat babára?" kérdéseket és hogy mindenféle mozzanatot bebeszél mindenki terhes tünetnek,

De miért kell azt a választ írni hogy:

"Vagy igen vagy nem?"


Nem rég regisztráltam,és rengeteg helyen olvasok legalább egy ilyen választ és nem értem!Ha ennyire unalmas a kérdés akkor miért nyitjátok meg és főleg minek írjátok ezt?

Aki már volt terhes,vagy épp nagyon az szeretne lenni az tudja milyen kivárni a heteket hogy azt a nyamvadt teszt valós értéket mutasson vagy még a doki méltóztat időpontot adni!És ide pl én is azért írok hogy tudjam mire van kilátásom!

Megadatott az internet és a sok babás fórum hogy az ember ne egyedül élje meg ezt a dolgot és segítséget kapjon hogy tényleg van tünete vagy nincs....

erre itt mit kap?Vagy igen,vagy nem!

Szerintem ahány ember annyiféle tünet és igen is mindenki megérdemli a normális választ a kérdésére!

Ráadásul ahogy régebbre is kattintgattam sokkal többen válaszoltatok a kérdésekre mint most!

Miért van ez?Hanyatlik az oldal népszerűsége?vagy csak egyszerűen már nem érdekel titeket?

Köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 4. 08:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Ebben igazad van! De a keresőt sem véletlenül találták ki az oldal szerkesztői. Nyilván lehet használni.

Ráadásul a kérdező ilyenkor azt várja,hogy valaki a neten keresztül, látatlanba megmondja,hogy terhes vagy nem. Ez lehetetlen!

Sőt gépek sem vagyunk, egyformák sem. Az,hogy valakinek ez meg az volt a tünete amikor terhes lett, nem jelenti,hogy másnak is az. Valahogy nem értem,hogy ezt egy felnőtt ember,hogy nem gondolja végig.

2012. jan. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
Nekem nem unalmas a téma,én tegnap regiztem erre az oldalra,de kb.1 hete olvasgatom minden nap! Nagyon érdekel,és szerintem is vannak bunkó,illetve nem ide illő válaszok! Na azért azt is szre vettem,hogy sok buta kérdés is van... De akkor inkább nem válaszolok,nem hangolom le a többi babára vágyó nő hangulatát,nem veszem el a reményét! :)
2012. jan. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
73%

Talán azért írják ezt, mert vagy terhes a kérdező, vagy nem.

Pont azért, mert a mellfeszülés utalHAT terhességre, de lehet, hogy csak a PMS miatt.

Ahogy a hányás is utalHAT terhességre, meg gyomorrontásra is.

Neked az a bajod tulajdonképpen, hogy pár felsorolt, tök általános tünet alapján senki nem tudja diagnosztizálni azt a terhességet, amit még a teszt sem mutat ki?

Nem vagy te egy kicsit hisztis?!



Attól, hogy öten beírják, hogy tuti terhes vagy, még nem leszel TÉNYLEG terhes.

2012. jan. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%
Van igazság abban amit írsz, de valahol jogosnak is tartom, hogy ilyen választ kap. Egymást érik ezek a kérdések, de nem is ez a baj igazából, hisz ez az oldal azért van, hogy kérdezzenek, de sok esetben tök értelmetlenül kérdezi. Értem ezalatt, hogy még legalább egy hét van menstruációáig, és akkor itt saccolgassuk, hogy mégis mire van kilátása. Elhiszem, hogy nehéz kivárni a heteket, mire kiderül, de akkor is, ennek nem látom értelmét. Tapasztalatokat ugyan le lehet írni, de ezek is annyira egyénfüggőek, hogy ami x-nek a terhességet jelentette, az y-nak nem biztos, hogy azt fogja. Szóval ilyen korai helyzetekre nincs pontos válasz, tényleg csak a vagy-vagy. Én nem szoktam ilyen tőmondatokban írni, hogy "vagy igen vagy nem", szóval normális mondatban megfogalmazom a válaszom, de végül is annak is az a lényege, hogy még bármi lehet.
2012. jan. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

Azért mert ez így van. Olyan általános tüneteket mondanak, hogy az alapján vagy terhes vagy nem az illető.

Sokszor a tünetek nem is valósak, elég gyakran jön aztán a kérdező válasza egy-egy ilyen vagy igen vagy nem hozzászólás után, hogy megjött. Na mennyivel lett volna jobb azt írni neki hogy igen, terhes vagy? Jól beleéli magát s aztán jön a pofáraesés. Ez mennyivel jobb egy vagy igen vagy nem-nél?

2012. jan. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

3. Ha nem érted a kérdésem akkor légyszíves hülyeséget ne írj!

Ha alátámasztja valaki az igent vagy a nemet(mert miért ne lehetne nemet is írni) az egy másik dolog!Hisz azért jön ide az ember hogy meggyőzzék vagy erről vagy arról!

És nem rólam van szó,mint írtam OLVASTAM hogy ezek a válaszok jönnek sok helyre!

Aki csak ennyit ír hogy vagy igen vagy nem az nem válasz!Így nem is értem minek ír!

Szerintem senki sem várja hogy biztos diagnózist állítsatok fel,csak azt hogy ne kelljen teljes tudatlanságban megélnie azt a pár hetet és szerintem ez tök normális,hisz nincs mindenkinek 5 terhes barátnője akivel leülhet trécselni erről!

És pont amit itt írtok is hogy egyénfüggő tehát hiába a kereső nincs két egyforma sztori!Legalábbis én még nem találkoztam két egyformával!

És még egyszer hangsúlyozom,nem azzal van baj aki ír de nem tudja a választ,hanem azzal aki ennyivel lerendez egy reménnyel és áhítattal teli nőt!

2012. jan. 4. 09:18
 7/25 anonim ***** válasza:
86%
Bocsi,de én mondjuk nem azért vagyok itt,hogy meggyőzzenek akármiről is! :S Azért vagyok itt,mert a tapasztalataitokra vagyok kiváncsi! És baromi jó érzés,hogy egyre inkább reményt adtok! :) Köszi!
2012. jan. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az tuti választ várják, hanem a bíztatást. Én mindig őszinte választ írok.


Szerencsére nem tudom milyen várni hónapról-hónapra, de nekem PCOs-em van és azt mondta a doki, hogy nem lesz egyszerű, így álltam hozzá, türelemmel. Az első hónapban kb. a másodperceket is számoltam, hogy végre kiderüljön terhes lehetek e vagy sem (nekem UH.val követték a ciklust) és legnagyobb szerencsémre összejött, elsőre.


Most vagyok cca. 9 hetes és még mindig másodperceket számolom, hogy végre mehessek a dokihoz és azt lássam, hogy minden rendben...

2012. jan. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nagyon találó a "Vagy igen vagy nem" válasz, mert ez tényleg így van. Lehet itt totózni tünetek alapján, de ahányan vagyunk, annyiféleképpen éljük meg a terhesség elejét.

Én például azért nem szeretek állást foglalni ilyen kérdésekben, hogy ne okozzak csalódást.

Mert ugye 8 verzió lehet.

1. Babát szeretne, megerősítjük a gyanúját, tényleg terhes, tehát jó a történet vége.

2. Babát szeretne, megerősítjük a gyanúját, de nem terhes. Jól beleéli magát, és még rosszabb lesz neki.

3. Babát szeretne, szerintünk nem terhes. Aztán kiderül, hogy mégis, tehát haszontalanok voltunk.

4. Babát szeretne, szerintünk nem terhes, és tényleg nem az, ebben az esetben legalább nem csalódik.

5. Nagyon nem akar babát, azt írjuk neki, hogy szerintünk terhes. Nem az, így csináltunk neki néhány aggódós napot.

6. Nem akar babát, szerintünk terhes, már előre aggódik, aztán tényleg terhes, csak már előre összehoztunk neki néhány rossz napot.

7. Nem akar babát, szerintünk nem terhes, aztán mégis az. Hát ez sem lehet kellemes.

8. Nem akar babát, szerintünk nem terhes, és tényleg nem az. Valószínűleg úgyis csak akkor nyugszik meg, ha már tesztelt.

Van ennek az egésznek értelme?

2012. jan. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%

10:41: igazad van. De itt igazából a kérdések értelmetlenek.

Tegnap például volt egy kérdező, 3 kérdést írt ki, hogy ő nem akar gyereket de lehet terhes. Az első után megírták neki, hogy ezt egy héttel az aktus után nem lehet megmondani, a többedik kérdésnél pedig jöttek a keményebb hangú válaszok. És azt mondta azért írta ki annyiszor, mert ő annyira aggódik, hogy lehet kibírni ezt az x napot a tesztig? Na de ha 100x is megkérdi, és ugyanazt a választ kapja (mert nem kaphat mást) az mennyire viszi őt előre?

2012. jan. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!