Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet, hogy terhes vagyok, és...

Lehet, hogy terhes vagyok, és Concor tablettát szedek! Lehet baja a babának?

Figyelt kérdés

Nem tudom,hogy amig megyek a dokimhoz,szedjem-e? A körzeti orvos írta fel,kb.1 éve szedem kicsit nagyobb szívritmusra.10 mg felét szedem naponta.Találok vhol a neten egy olyan listát,ahol konkrétan fel vannak sorolva az ártalmas gyógyszerek terhesség alatt?

Köszönöm!


2012. jan. 7. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak lehet, hogy terhes vagy? Elolvastam a betegtájékoztatót, és nem írtak elrettentőt a terhességgel kapcsolatban, csak annyit, hogy ha terhes, vagy teherbe esni kíván, jelezze az orvosának, és majd mérlegeli, hogy szükséges-e szedni. Szóval ebből kifolyólag szerintem nem veszélyes, mert akkor nem így írták volna. Erre nagyon figyelnek.

Másrészről a minap az egyik kérdésnél az egyik válaszoló elég részletesen kifejtette, hogy csak nagyon kevés gyógyszer okoz rendellenességet koraterhességnél.

Itt van az a kérdés:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


Persze majd ha biztos lesz a terhesség, akkor szólj az orvosnak a gyógyszerről.

2012. jan. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első 6 hétben még nincs semmiféle káros hatása a gyógyszereknek az embrióra!

Ezt a saját nőgyógyászomtól tudom, aki egy nagyon nagy szaktekintélyű, elismert főorvos, egyetemi docens.

2012. jan. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is volt szívritmus zavarom, szintén Concort szedtem, napi 5mg-t, és a kardiológus azt mondta a Dél Pestiben, abba kell hagyni a Concort mielőtt babát szeretnék.

Lehet e tudni, hogy a szívritmuszavarodat szervi probléma okozza e (vmi billetyű probléma) vagy lelki (pl szorongás, stressz)? Csak mert nekem ez utóbbi okozta.

Azt javaslom, hogy fordulj kineziológushoz, nekem segített. Ő javasolta a galagonya tea fogyasztását mindennap, majd szépen lassan leálltam a gyógyszerrel (először fél, aztán negyed, majd kétnaponta negyed Concor), az eredményeim pedig normálisak voltak. A kardiológus gratulált. A galagonya tea adagjaimat is lecsökkentettem nullára, és panaszmentes vagyok. Jártam még stresszkezelésre is természetgyógyászhoz, táncolni, és jógára, kirándulni.

Mondjuk tény, hogy baba még mincs, de legalább nem szedem, így nem veszélyeztetem a jövendő magzat egészségét.


Azzal, hogy az első hat hétben bármit lehet szedni, nem értek egyet (nem vagyok orvos, csak már beszéltem párral). Pont, hogy az első trimeszterben kell a legjobban vigyázni, pl influenza elleni védőoltást sem kaphatott a barátnőm, csak a 3. hónaptól. Az igaz, hogy a gyógyszergyárak félnek a perektől, meg nem tesztelték terheseken, ezért mindenre ráírják, hogy terhesek nem szedhetik. De ez nem jelenti azt, hogy én bármit be mernék szedni.

2012. jan. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából szaporább szívverésre kaptam a gyógyszert (100/perc),és nekem is azt mondták,hogy lehet hirtelen abbahagyni,csak fokozatosan csökkentve az adagot.

2012. jan. 8. 11:29
 5/5 A kérdező kommentje:
Nincs szervi bajom, valószínű stressz váltja ki...
2012. jan. 8. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!