Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mandulagyulladásra Amoxicillin...

Mandulagyulladásra Amoxicillin-B 1000mg tablettát kaptam 3x1 kell szedni.16 hetes terhes vagyok. Árthat a babának? Nőgyógyászom szerint nyugodtan szedhetem. Tapasztalatokat várom, aki volt ilyen helyzetben.

Figyelt kérdés
2011. máj. 13. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyugi! Az antibiotikum nem okozhat bajt, az csak a baktériumoknak árt. Ha bevennéd egyszerre az egészet, (meg ne próbáld!) akkor is legfeljebb néhány százalék esélyed lenne egy allergiás reakcióra, meg egy hasfájásra.

Más hatásmechanizmusú gyógyszerre ez már nem igaz !!!

A mandulagyulladás szövődményei viszont veszélyesek is lehetnek.

2011. máj. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, és ha elfogyott, kezdj el egy Normaflor, vagy Protexin-kúrát.
2011. máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egész nyugodtan szedheted, ez ugyanis penicillin-származék és penicillin szedhető terhesség alatt. (Én a 24. héten szedtem Klacid-ot középfülgyulladásra, teljes lelki nyugalommal ;)

Jobbulást!

2011. máj. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szia

én is ezt kaptam 13 hetes, veszélyeztetett terhesen. Mivel 38 fokos lázam lett szombat estére a férjem bevitt sima ügyeletre, onnan átküldtek fül-orr-gégészetre, egy orvos se mert felírni semmit. Aztán hétfőn a nőgyógyász írta fel. Ezért teljesen nyugodtan beszedegedtem, utána meg normaflort.

Egészséges 3750 gr fiam született a 41 hét utolsó napján.

2011. máj. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Minden olyan antibiotikumot, aminek amoxicillin a hatóanyaga nyugodtan szedhetsz (ilyen még pl. az Augmentin vagy a Forcid Solutab). A legbiztonságosabb antibiotikum a terhesség alatt, de mindenképp tartsd be az orvosod által előírt adagolást. A mandulagyulladást kezelni kell és erre ez a gyógyszercsoport a legalkalmasabb.
2011. máj. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Így van! Orvos vagyok, szedd bátran. Kedves 3! A Klacid az klaritromycint tartalmaz, s nem penicillin-származék, hanem makrolid, de szintén nyugodtan szedhető, ezt a gyógyszercsoportot kapják a penicillin-allergiások....

De kedves Kérdező, remélem, kicsit már jobban is vagy...

2011. máj. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a megnyugtató választ. Első terhességem végén szedtem augmentint, akkor nem lett baj, de most igy az elején nyugtalanitott a dolog.
2011. máj. 14. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!