Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Antibiotikum (Flektor, Dalacin...

Antibiotikum (Flektor, Dalacin Spedifer) folyamatos szedése mennyire zavarja meg a menstruációs ciklust? Gondolok a peteérésre, tüszőrepedésre!

Figyelt kérdés
olvastam itt ezen az oldalon, hogy akár ki is maradhat emiatt az ovuláció! és akkor későbbre tolódik? ha igen, akkor hány nappal?
2012. jan. 9. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
A Flector nem antibiotikum, a dalacin pedig nem zavar be, és semmilyen antibiotikum sem.
2012. jan. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszike! akkor aki irhatta, ő sincs tisztába vele!
2012. jan. 11. 14:18
 3/5 anonim ***** válasza:
nem tudom miért terjedt ez el, sok helyen olvastam már, de az antibiotikum nem okozhatja a ciklus felborulását. ha mondjuk húgyúti fertőzésre, vagy valamilyen felszálló fertőzésre szedi az ember, akkor maga az alapbetegség vezethet a menstruáció kimaradásához. vagy az is lehet a tévhit oka, hogy a menstruáció alapvetően egy lokális, steril gyulladás következménye, és valami olyan lehet a fejekben, hogy az antibiotikum ezt gátolja.
2012. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az antibiotikumagymebbyisegu szedese befolyasolhatja a ciklust! Ebben a honapban 3000 mg valaciclovirt es 1600mg dalacint szedtem be,es 2 napja tolidik,ezelott pedig 3000mg valaciclOvirt es 600mg dalacint szedtem be akkor 3napot csuszott... Fahejjal lehet elore hozni a menstruaciot,es ezek stemelyes tapasztalatok!
2013. jan. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Édesanyámnak a dalacintól kimarad a menstruációja.
2013. júl. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!