Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha valakinek nincs peteérése...

Ha valakinek nincs peteérése akkor menstruációja sincs?

Figyelt kérdés
mert, az iskolában azt tanították (ha jól értem), hogy a meg nem termékenyült petesejt távozik a vérzéssel (és a hüvely fala), tehát ha nincs peteérés akkor minek lenne vérzés?! nem értem... :)
2012. jan. 9. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
A vérzést a méhnyálkahártya leválása okozza.Vérzés van akkor is ha nincs peteérés.
2012. jan. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A hüvely fala nem távozik! Az érett petesejt beágyazódik a méhnyálkahártyába, ha történt megtermékenyülés a hormonok következtében a méhnyálkahártya nem válik le. A petesejt osztódni kezd, zigóta, embrió stb. Ha viszont nem történt megtermékenyülés, hormonok hiányában a méhnyálkahártya leválik, amivel távozik az elhalt petesejt is. DE! Ha nem érik petesejt és nem ágyazódik be, a nyálkahártya akkor is leválik kellő hormonok hiányában. Mivel az első peteérésed és menstruációd után a szervezeted "megjegyzi" ezt a folyamatot.

Azért a biológia tanárod helyében szégyellném a pofám, ha ilyen ködösen magyaráz! Szerintem nyugodtan kérdezzetek vissza ha valami nem tiszta, mert ezek közkedvelt kérdések lesznek az érettségin, ezen tudás hiányában viszont könnyű elhasalni. Remélem nagyjából érthetően fogalmaztam. Üdv.

2012. jan. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
nem a hüvely fala változik :DDDDDDD nagyon figyelhettél... hanem a méhnyálkahártya ha nem történt megtermékenyítés
2013. okt. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!