Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen adagolásban szedtél...

Milyen adagolásban szedtél utrogestant a ciklus második felében? Hány napig? Miért írta fel a doki?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 18:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Arra gondolok, hogy támogatásként pl. clostis hónapban, vagy progeszteronhiány miatt a beágyazódás segítésére.

Minden tapasztalatért hálás lennék!

2012. jan. 13. 11:11
 2/12 anonim ***** válasza:
IR-es vagyok (ami ált. alacsony progiszinttel jár), napi 1 utrót szedek, de szerintem ez nagyon kevés. Már clostit is szedek, de így sem emelte meg az adagot a doki. Te mennyit szedsz?
2012. jan. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt mondta a doki, hogy szedjek 2x1-et, és ha nem használ, jövő hónapban emeljük 3x1-re. Én is IR-es vagyok. :( Neked mire hivatkozva, vagy milyen vizsgálatok után írta fel?
2012. jan. 13. 14:58
 4/12 anonim ***** válasza:
nálam nem találják az okot, szerintem csak találgat... egyébként is meggyőződésem, hogy semmit nem ér a napi 1, amit felírt, csak tudja, h türelmetlen vagyok és vmit csinálni akar...egyébként az IR elpusztíthatja a sárgatestet, tehát jó, ha szedsz utrót! bajod nem lesz tőle, az tuti, viszont segít megtámogatni a terhességet, ha létrejön, és még nem tudsz róla.
2012. jan. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ja, és természetesen csak ovu után kezdem el szedni(egyébként megakadályozhatja a peteérést!) és a nem várt napján teszt, ha negatív, akkor le kell állni az utróval, ha pozi, akkor irány a doki azonnal, h megemelje az adagot (na ilyen még nem volt nálam... :(
2012. jan. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Grófházy ***** válasza:

nálunk a kivizsgálások mindent rendben találtak,de 3 éve nincs baba.

aztán rájöttek,hogy sárgatestelégtelenségem van.Ovuláció után lórúgásnyit progeszteronpótlást kaptam,azaz napi 3*2 duphastont+ crinone hüvelygél este 1* a nemvártig.

Mivel hála istennek nem is jött meg,ugyanez ment tovább a 12.hétig.

Minden rendben volt/van,és azóta a már 28 hetes kislányom vidámkodik a pocimban :)

2012. jan. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
utolsónak: és hogy jöttek rá a sárgatest elégtelenségre? mi volt a tünete, és hogy-hogy 3 évig nem vették észre? én is erre gyanakszom, most néztem vissza a leleteimet, siralmas a progi szintem, viszont a nődoki és az endodoki szerint is jó...
2012. jan. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ja, és természetesen gratula a babához :)
2012. jan. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Grófházy ***** válasza:

ciklusmonitorozás segített.

A véreredményem mindig rendben volt,ezért nem is gondoltak rá,csakhogy ovuláció utáni napon gyönyörű nagy sárgatesetjeim voltak,rá 2 napra mikor mentem,viszont már nem látszódott egy sem :(

És hát ugyebár ez termeli progeszteront,ami segíti a terhesség fenntartását amíg ki nem alakul a méhlepény és át nem veszi a szerepét( a 12.hétig)

A következő ciklusban már kaptam is a mindenféle okosságot,és meg is maradt a babuci.

Előtte 2 vetélésem volt,akkor ismeretlen,ma már ismert okból.

A következő babucinál már sokkal okosabbak leszünk,és remélem elkerülhetjük minden nő legrosszab rémálmát

Persze mindehez egy lelkiismeretes orvosra van szükség,nem egy pénzvadászra.

Sok sikert neked.

2012. jan. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm! Még egy kérdésem lenne viszont. Hőgörbét vezettél? Azon nem tapasztaltál semmi eltérést? Tehát a második szakaszban magas volt a hőd, ahogy kell? Mert nekem tökéletes hőgörbéim vannak és nem tudom, hogy a sárgatest elégtelenségnél hogyan alakul..
2012. jan. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!