Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » IR-esek, mi lehet a jó megoldá...

IR-esek, mi lehet a jó megoldás? Babát szeretnénk. Diéta és mozgás VAGY merckformin?

Figyelt kérdés
Merckformin gondom van. Amíg nem szedtem, szépen ment a diéta, a mozgás. 20 kilót adtam le, viszont az vércukor és inzulinértékeim rosszak voltak. Elkezdtem szedni a met-et, de olyan rosszul vagyok tőle 2 hónap után is (egyre rosszabb, ahelyett, hogy hozzászoknék), hogy nem bírom tartani a diétát, mert vagy szénhidrátot tudok enni, vagy semmit. És azt ugye nem szeretnék, úgyhogy intenzívebb mozgás után volt, hogy elájultam.
2012. jan. 13. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 hónapig szedtem a Met-et, én sem bírtam hozzászokni, még a boltba se mertem elmenni, 3 hónapon át nem tettem ki a lábam a házból olyan hasmenés gyötört, de mindenki bíztatott, hogy majd hozzászokom. Nem szoktam, abbahagytam. Így én biztos a diéta+mozgás kombót választanám, és ha van időd pár mondatban leírhatnád hogy csinálod, 20 kiló nagyon szép eredmény, nekem csak 8 ment le aztán terhes lettem, most még szoptatok, de utána én is újrakezdem a diéta+mozgást.
2012. jan. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem bírod a merkformint akkor váltsatok gyógyszert nem mindenki bírja pár hét után el kellett volna múlni a rosszulléteknek.Nekem az első 2-3 hétben volt ilyen de aztán elmúlt mondjuk a diétát nekem sem könnyű tartani mellette,
2012. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Meforallal voltam rosszul, de most kaptam Mrckformin XR-t, este kell bevennem 3x500 mg-ot és azóta jól vagyok. Esetleg szólhatnál az orvosodnak, hogy nem bírod a gyógyszert hátha neked is tudnak helyette másikat adni.
2012. jan. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat! Úgy fogytam le a 20 kilót, hogy csak zöldségeket, húsokat, tejtermékeket, meg gyümölcsöket ettem. Mondjuk, nekem írtózatosan nagy túlsúlyom van, szóval, volt miből fogyni.

Mondtam a dokinak, hogy nem bíromm, de azt mondta, hogy mindnek ugyanaz a hatóanyaga, csak a neve, meg a kiegészítők mások. :(

2012. jan. 13. 12:18
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom, akkor én szerencsés vagyok, hogy használt a gyógyszerváltás, mert tényleg nem tudtam a lakást elhagyni:(
2012. jan. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pedig igenis szokták váltogatni akkor is ha ugyanaz a hatóanyag ne hagyd magad mond h nem bírsz kimozdulni és nem fogysz.Hát..ilyen orvosokat.Ez pedig nem normális.
2012. jan. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a legjobb, ha a háromat egyszrre, azért mondják az IReseknek, hogy a hármas kezelés kell.

NEkem sem jött be az elsö fajta merckformin, amit felírtak, de az újjal nincs problémám.

Az sem mindegy, hogy egy IRes hogyan diétázik. Számolgatni kell a CHot, nekem napi 150grammot mondott a diabetológusom. Fontos a CH minősége is, a gyors és lassú CH aránya.

11hkm

2012. jan. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a másodikkal. Cseréltesd le a dokival a gyógyszert, nem mindenki bírja. A tünetek általában 2-3 hét alatt elmúlnak. Semmiképp se hagyd el, mert csak a diétától és a mozgástól nem javulsz olyan ütemben, pláne, ha rosszak az értékeid. Az enyhe IR-nél még talán segíthet, de egy súlyosabbnál muszáj a gyógyszer is.
2012. jan. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Akkor újra megpróbálok gyógyszercserét kérni.
2012. jan. 13. 14:56
 10/11 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nekem nem voltak ilyen tüneteim a mercktől, viszont az inzulinom nem javult. Váltottunk eucreas-ra, és végre javulok!

Szóval nem mindegy, mit szed az ember. A diétával kapcsolatban pedig kérj személyre szabott étrendet egy diabetológustól, lehet hogy sokkal könnyebb lesz betartani. Valamit nem jól csinálsz a diétában, mert nem lenne szabad éhségrohamoknak lenniük. :-( De akár azt is el tudom képzelni, hogy a gyógyszer végre normál tartományban tartaná a cukrodat, a szervezeted pedig hiányolja a megszokott magas értékeket. Én azt figyeltem meg magamon, hogy minél több szénhidrátot eszem, annál többet kívánok. :-(

2012. jan. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!