Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Végleges megoldás kell, de...

Végleges megoldás kell, de hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy fiam, aki nagyon aranyos, de több emberes feladat. A szülésemet könnyűnek mondták ( 4 óra vajúdással együtt), de én persze nem úgy éltem meg. A szoptatás sem volt a kedvencem és mivel csak én vagyok a gyerekkel kicsit be is sokallok néha.

Az érdekelne, hogy manapság mi a legbiztonságosabb megoldás arra, hogy ne legyen baba? Érdekelne a petevezeték elzárás is csak azt ilyen fiataloknál mint én ( huszonéves) nem végzik el. Van valami kiskapu? Biztos vagyok benne, hogy elég nekem Ő.


Kérem ne tegyék át a kérdésem, nem 12 éves fiúcskák válaszaira vagyok kíváncsi :S


2011. szept. 28. 20:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy kérheted az elkötést, ah elmúltál 18. Nehézkes lesz, többször el kell majd menned tanácsadásra, meg hasonlók, meg még műtét előtt is van ha jól emlékszem 1 hónapod, amíg át kell újra gondolnod, hogy tényleg ezt akarod-e. De én tényleg nem javasolnám, annyi minden történhet még az életben, hidd el. Javaslom inkább szedj gyógyszert, vagy tetess fel spirált, és ha még 30 évesen is így érzed, akkor még mindig ott a lehetőség, hogy elköttesd magad.
2011. szept. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A gyógyszerben béna vagyok, mindent elfelejtek. Ezért nem merem. Eddig meg azért nem szedtem, hogy mikor babát akarok a lehető leghamarabb sikerüljön, ne zavarjak be semmi hormonnal.

Spirál mellett meg olyan sokan teherbe esnek nem?


Szóval járható út lenne az elkötés? Jobban utána kell kérdeznem.


Köszönöm, hogy válaszoltál!



Az az igazság, hogy még a hideg is kiráz akkor ha látok két vagy többgyerekes anyukát. Akaratlanul is beleképzelem magam a helyébe és nagyon rossz érzéssel tölt el. Nem akarok olyan lenni, hogy véletlenül besikerül és kihordom, mert nem vetetném el, de igazából nem várnám. Nem érdemelné meg.

2011. szept. 28. 20:14
 3/16 anonim ***** válasza:
Megértelek, de talán később meggondolnád magad. Ne érts félre, ha így érzel a te döntésed, de azért járj utána, hogy milyen alternatívák vannak még. Én pl tudok olyanról is, hogy 3 havonta kell menni injekcióra, és az olyan, mint a gyógyszer, tehát biztonságosabb mint a spirál, és nem végleges. Gondolj bele, ha elkötteted magad, az már nem visszafordítható. De azt is megértem, és nagyon felelős gondolkodásnak tartom, hogy nem akarsz kényszerből szülni még egyet. Remélem találsz megfelelő megoldást, akármelyik legyen is. (Bocs, tudom kicsit lobbizok az elkötés ellen, csak van ismerősöm, akinél ez megtörtént 18 évesen, és most nagyon megbánta.)
2011. szept. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
bocs, elírtam 28 évesen köttette el magát. 2 gyerek után egyébként
2011. szept. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos vagy (:


Nem tudom mit tegyek, rettegek egy újabb teherbeeséstől.

Mondjuk az is gond, hogy a férjem több gyereket szeretne, de én nem vagyok rá képes lelkileg.

2011. szept. 28. 20:35
 6/16 A kérdező kommentje:
Erről az injekcióról szörnyű dolgokat lehet olvasni.
2011. szept. 28. 20:41
 7/16 anonim ***** válasza:
Nálam ez úgy volt, hoyg miután megszültem a fiam, kb fél évig meg voltam őrülve, hogy hozzuk össze a másodikat. Persze páromnak több esze volt... :D Na aztán amikor futkosni kellett utána, nem csak elmosolygott egész nap a kiságyban, akkor aztán rájöttem, hogy azért nem fenékig tejföl ez, főleg úgy, hogy az én párom is sokat dolgozik, szinte egyedül voltam a picivel, ahogy te is írtad. Aztán most már ovis, és megint úgy vagyok, hogy igen, jöhet a második, mert meg tudok birkózni két gyerekkel. (Na erre most meg nem jön össze... :D)De mondjuk másfél éve én is úgy voltam, hogy rettegtem nehogy terhes legyek, mert éreztem, hogy nem tudnék két picivel egyedül otthon lenni. Ezért írtam, hogy még változhat a véleményed. :)
2011. szept. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

2 gyerek után kérhető az elkötés és indokolni kell, akkor ingyenes, amúgy fizetős. Barátnőmnek is megcsinálták. Császárral szült és akkor meg is volt neki egy kalap alatt az is.

Nekem is jó lenne egy igazán megbízható védekezési mód, mert egyenlőre én sem szeretnék babát, de mi bebizonyítottuk, hogy az óvszer sem olyan biztonságos. :)

2011. szept. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egy gyerekkel még ne köttesd el magad szerintem. Szedj gyógyszert(Basszus felnőtt ember vagy, nehogy már elfelejtsd... Ne felejtsd el, és egyébként tényleg ne, mert akkor nem hat. De nehogy már ne tudd észben tartani.), vagy használjatok gumit. Egyik sem 100% persze, de ha ennek ellenére jön még egy akkor hidd el, nem véletlenül bízta Rád a sors. Meg aztán lehet, hogy később akarnál még egyet, és csak jobb Neki is a tesó, ha már nagyobb lesz. Szóval szerintem ne tedd, jól gondold meg. Külföldön éppen megcsinálják, van is egy jó szlovák magánklinika, bár nem szívesen reklámozom, mert ők abortuszt is csinálnak, azt pedig gyilkosságnak tartom. Az elköttetés nem tudom mennyi náluk, gondolom 500 eurónál nem több.
2011. szept. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%
Hát ha így vélekedsz neked tényleg kár is még egy gyerek :(
2011. szept. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!