Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méhen kívüli terhesség után...

Méhen kívüli terhesség után mennyi az esély rendes terhességre?

Figyelt kérdés

Csütörtökön volt egy műtétem, sajnos kiderült hogy méhen kívüli a picikém, a petevezetékbe volt beágyazódva, arra lennék kíváncsi ha legközelebb teherbe esek akkor valószínű hogy megint méhen kívül lesz, azt mondta a doki hogy valami szűkület van ott és nem bírt lemenni a méhembe. Annyira aggódok hogy átkell élni megint ezeket a szörnyű pillanatokat.

Van esetleg olyan tea ami segítene hogy jó helyre kerüljön a babám legközelebb, vagy ami segítene ezt a szükületet megszüntetni.

Szeretném ha a tapasztalataitokat megosztanátok velem.


2012. jan. 16. 20:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

szia

nekem ebben nincs tapasztalatom, de ne így állj hozzá

nincs 2 egyforma terhesség!

egyébként meg a doki nem mondott erre semmit? nem ajánl vmit hogy esetleg segítsen azügyben hogy ne legyen ott az a szűkület? vagy vmi petevezeték tágítás vagy átjárhatóság?

bocsi az okoskodásért, de szerintem kérdezz rá biztos van megoldás


és ne görcsölj rá, akciózzatok hátha megtalálja a helyes utat az a baba :)


tudom könnyen dumálok így, de esetleg ha próbálkoztok próbálj meg utána pihenni, este együtt lenni utána úgyis alusztok van ideje sétafikálni odabent annak a babának és megtalálni a helyét !


kitartás minden jót !

majdnem 2 éves kislány anyukája

2012. jan. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szia! nekem másfél éve volt. Akkor ki is vették a jobb petevezetőmet. Nekem azóta kiderült,hogy pcos vagyok. Nem hinném,hogy több méhen kívüli lenne. Sőt. Tudom mit éltél át. Szorítok neked,hogy lelkileg is minél hamarabb rendbejöjj!
2012. jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ezen semmiféle tea nem segít. Esetleg egy átjárhatósági vizsgálat során tudják a szűkületet megoldani. De gondolom neked is kivették a petevezetődet most a műtétnél, és lehet, hogy a másikkal semmi gond nincs. De ha biztosra akarod tudni, akkor kérd az átjárhatóságit. Sajnos ez sem nyújt garanciát arra, hogy nem lesz több ilyen, de inkább arra koncentrálj, hogy a következő baba jó helyen lesz. :-)

2012. jan. 17. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nem vették ki nekem a petevezezőmet, ejtettek rajta egy metszést és azon keresztül vették ki a babám:( De azon gondolkodtam hogy valahogy csak felment oda a himivarsejt , hogy megbírja termékenyíteni az én kis sejtemet, csak nem tudott lejutni. De majd megemlítem a dokinak ezt az átjárhatósági vizsgálatot ! Ugyanugy a jobb oldali petefészkemben volt egy ciszta is azt is kiszúrta.
2012. jan. 17. 07:49
 5/16 anonim ***** válasza:
Kolléganőmnek is méhen kívülije volt. Neki ki is vették azt az oldali petevezetőjét és két hónap múlva terhes lett, azóta már gyönyörű nagy lánya van. Barátoméknál is hasonló volt az eset, már volt egy kisfiuk, a második méhen kívüli. EGy kicsit komplikált is volt az eset, mert nem szépen csinálták meg a beavatkozást, el kellett menni egy másik kórházba, ahol "kijavították" az első kórházban okozott hibát - konkrétan azt mondták, hogy az előző egy mészáros munkát végzett -, és a második beavatkozás után, amikor nem sok mindenre számítottak, természetes úton terhes lett ismét egy kisfiúval. Fel a fejjel!
2012. jan. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, tehát volt már egy kisfiuk, ami után a második méhen kívüli lett. Vele volt a kálvária!
2012. jan. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

volt egy méhen kívülim el is távolították a petevezetéket. Rá másfél hónapra terhes lettem a kislányommal, 5 és fél hónapos :)


Sajnos igen, megnő a kockázat, így hogy nem vették ki a vezetéket. De ne gondolj erre, az a baba eltévedt... A következő nem fog!!! Tea ezen nem segít. A pozitív gondolatok viszont annál inkább.

2012. jan. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki írt!! Megpróbálom a pozítív gondolkodás erejét! Csak még nehéz arra gondolni hogy minden rendben lesz! De az idő majd biztosan segít.
2012. jan. 19. 11:08
 9/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is méhen kívüli terhességem volt, múlt hét szerdán műtöttek hozzád hasonlóan csak felmetszették a petevezetéket és kivették belőle a terhességet. Az a szomorú, hogy ez már nekem a 2dik méhen kívülim ugyanott. Az 3 éve történt, nem műtöttek, mert felszívódott a terhesség. Most azon gondolkozom, talán jobb lett volna ha kiveszik, hogy ne okozzon tőbbé gondot. Nem tudom. De én is nagyon magam alatt vagyok és félek egy újabb problémától. Ja, és nekem már volt egy lombikos üres petezsákos terhességem is ahol meg kellett szakítani a terhességet. :-( Amúgy ez a mostani volt életem első spontán terhessége, egy álom volt csupán amiből sajnos fel kellett ébredni..
2012. febr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Szia! Borzasztóan sajnálom, hogy veled is ilyen szörnyűség történt! Fel a fejjel!! Igy utólag én is azt mondom hogy kivehették volna az egész petevezetéket, vagy elköthették volna, mert nem szeretnék mégegyszer ilyet átélni, de sajnos benne van a pakliba, mert ahol kivették , ott sajnos előfordulhat szűkület vagy rosszabb esetben teljesen elzárodik az az oldali vezeték:( És neked mit mondtak az orvosok?
2012. febr. 7. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!