Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen kifogásokat lehet még...

Milyen kifogásokat lehet még találni a nem-ivásra, amikor épp teherbe szeretnék esni?

Figyelt kérdés
Nem mondtam el senkinek, hogy már próbálkozunk a párommal, hogy teherbe essek, mindamellett viszont elég aktív társasági életet élek, és ennek velejárója szokott lenni az iszogatás is. Néhányszor már ki tudtam menteni magam azzal, hogy autóval vagyok, de ez nem mindig működhet. A gyógyszerszedést pedig nemigen veszik be a közelebbi barátnőim, van valami más ötletetek?
2012. jan. 19. 15:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mostanában rossz a gyomrod, és te úgy gondolod, hogy ez az alkoholban lévő savaktól van. Egyébként vörösbort mértékkel ihatsz.:) Gondolom azért nem mindennap van társasági élet, hanem mondjuk egy héten egyszer?!
2012. jan. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Köszönöm, nem kérek:)
2012. jan. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1-2 pohártól semmi baj nem lesz, persze nem minden nap. Én ha nem esnék egyből teherbe, és titkolnám a babaprojectet, akkor olyankor innék amikor menstruálok, köztes időben meg vagy autóval mennék, vagy nagyon fájna a fejem, amire erős gyógyszer kellett.

De miért nem tudhatják, h készültök rá? Szerintem neked is könnyebb lenne ha elmondanád. Ha meg azt akarod elkerülni, h kérdezgessék, h sikerült e már, akkor ezt is megmondhatod mindenkinek. Majd ha tuti lesz, akkor feltétlenül szólni fogsz, ne kérdezgessenek, mert téged az zavarna.

2012. jan. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
fogyókúra, narancsbőr kezelés, másnap korán kell kelned, dolgoznod kell
2012. jan. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy működik, hogy aki nem akar inni, az kerek-perec közöli a társasággal, hogy nem szeretne most inni és pont. Persze mindig van olyan, aki felteszi a kérdést: terhes vagy? Aztán vagy válaszol a kérdezett vagy nem.


Az "autóval vagyok" a mi társaságunkban egyébként nagyon jól működik azóta, mióta elvették az egyikünk jogsiját ittas vezetésért (nagyon helyesen), senki nem ül úgy be a volán mögé, hogy ivott volna. Mentség szokott még lenni: holnap kemény napom lesz, nem szeretnék másnapos lenni; a héten már iszogattam, elég is volt egy darabig.

2012. jan. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Micsoda problémák :)

Abba meg inkább ne is gondolj bele, hogy van aki még nem tudja, hogy babát vár, mert nem tervezte, és vidáman bulizik hajnalig.

A kifogás kereső magatartást meg sose értettem...

Nem iszok és kész. Mert nem akarok. Pont. Terhes vagy-e? Nem. Pont. Ez tényleg ennyire bonyolult ?

2012. jan. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mond hogy antibiotikumot szedsz. Én ráittam véletlenül egy kortya pálinkát az antibiotikumra - egyszerűen elfelejtettem hogy negyed órával előtte beszedtem - és lebénultam, fél percig semmim sem mozdult.
2012. jan. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nos, azért ennyire bonyolult, mert a társaságban azonnal kiszúrnák, ha én nem innék, senki sem szokott "csak úgy" nem inni, minek álszenteskedjek, én sem vontam ki magam soha.

Azt meg mindenki maga döntse el, hogy szeretné-e beavatni a dologba az ismerősöket vagy sem, én nem akarom. Mert az nem működik, hogy senki nem kérdezget, ha arra kérem őket, akkor sem. Arról nem beszélve, hogyha bármi baj történne az első időben, akkor a legutolsó, amit szeretnék, hogy mindenki rajtam sajnálkozzon, én az ilyesmit max. a párommal osztom meg.


A valódi ötleteket, válaszokat viszont nagyon köszönöm, jó a gyomorprobléma is, illetve eszembe jutott még egy olyan apró hazugság is, hogy előző este sikerült kicsit sokat innom, ezért nem akarok ma is :))

2012. jan. 19. 17:36
 9/12 anonim ***** válasza:
:) Én pont így vagyok! Nem akarom, hogy tudják, bár a legjobb barátnőm konkrétan rákérdezett, amikor megtudta, hogy leszoktunk a cigiről, na akkor gyyereketakartok mi?! Hát Ő tudja, de ő nem is fog zaklatni, meg fél év elteltével megkérdezni, h na nem jött még össsze? A mi szövegünk az az, hogy nekem azt tanácsoltak az orvosok, h a laborredményeim javuljanak egyek egészségesen, mozogjak, és a párom szolidarít velem és amúgy mindig ő vezet, tehát elhatározásból nem doháyzunk, ezt mindenki elfogadja és nem iszunk, mert méregtelenítünk és egészségességre törekszünk! Még az anyám sem kérdezte meg, h gyereket akarunk-e, tehát ez bejött, bár azt tudja, hogy a doki javaslata valóban ez volt, tehát a dolog hihető:)! Szerintem ráér mindenkinek megtudni, ha biztos és sikeres a dolog, még a családnak is!!! Addig mit agódjanak? Én is úgy érzem csak ránk tartozik!
2012. jan. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mivel irtad,h elég gyakran iszogattok, mond azt,h szilveszterkor megfogadtad, h pl buliból 3 hónapig nem iszol (csak azért,h kipróbáld milyen erős az akarat erős), csak eddig még nem volt ihleted belekezdeni a megvalósitásába, de most úgy érzed eljött az ideje.

Bár nem tökéletes megoldás, de eltereli a figyelmet a baba projektről.

2012. jan. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!