Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCO-s vagyok, de rendszeres a...

PCO-s vagyok, de rendszeres a mensim, csak cisztáim vannak, peteérésem nincsen. Metmorfinnal és clostyval sikerülhet a baba?

Figyelt kérdés
Mennyi idő múlva? Tapasztalatok?
2012. jan. 24. 21:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%

elnézést de mit jelent a PCO???

sokan írják és gőzöm sincs mit jelent.

mellesleg ha nincs peteérésed hogy- hogy van menszid?.

bocsi ha belekotnyeleskedtem :)

2012. jan. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

szia. én is PCOs vagyok, kedves első a PCOS a policisztás ovárium szindróma, ami azt jelenti, hogy sok pici ciszta van a petefészekben ami akadályozza a teherbeesést, és általában azoknak a a nőknek akik PCOsak nincs peteérés, viszont van menstruáció.Mért ne lenne? A menstruációval nem csak az érett de az éretlen peték is távoznak, ez esetben csak az éretlen. Szóval én metformint szedtem és a 2. hónapban teherbe estem.


15+2 kismama, sok sikert!

2012. jan. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Én épphogy elkezdtem a metet, még őszintén szólva nem is szedtem rendszeresen és hála Istennek második hónapban sikerült. Nekem is 28 naponta jött meg, csak az egyik petefészkemen voltak ciszták, és nagyon rosszak voltak az inzulinértékeim, viszont nekem volt peteérésem. Clostyval sztem sikerülni fog, hajrá! :)


24 hetes kismama

2012. jan. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Kedves válaszoló, annyit tennék hozzá, hogy gyakori, hogy nincs menstruáció pcoban, és általában (de nem mindig) anovulációs ciklusok vannak. A menstruációval nem a petesejt távozik, inkább a nyálkahártya válik le, de ez peteérés nélkül is, pusztán a nyálkahártya elöregedése miatt lehetséges. A PCO egyébként csak policisztás ováriumot jelenti, a PCOS-ben pedig egy szindróma, melynek a PCO, a hiperandrogén tünetek és inzulinrezisztancia is társul. Metforminnal eredményesen kezelhető.
2012. jan. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Jaj, na ezt a mondatot még egyszer, fáradok: :)


A PCO egyébként csak policisztás ováriumot jelent, a PCOS pedig egy szindróma, melyben a PCO-hoz hiperandrogén tünetek és inzulinrezisztancia is társul.

2012. jan. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
És kedves első, még annyi, hogy a menstruációnak abszolút nem feltétele a peteérés, nem szükséges hozzá, bár tény, hogy peteérés hiányában gyakran kimaradhat.
2012. jan. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Előbb csak a metformint szedd, ha fél évig nincs változás (nekem gyorsan lett), max akkor léj tovább!

Lehet elég lesza 3-as kezelés: met+ diéta + mozgás!

2012. jan. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is Pcos vagyok, nekem nem volt elég a met +diéta +mozgás, fogyás beindult, menstruációs ciklusom 17 napról beállt szépen 34 napra, de nem volt peteérés, clostit is kaptam, és a második clostis hónapban összejött a picur:))A terhesség legalább 12. hetéig nem szabad abbahagyni a Merckformint, én még most is szedem most 19 hetes vagyok, és mindenünk tökéletes:)
2012. jan. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

köszönöm a választ, első voltam aki nem tudta mit jelent a PCO..

egyébként nem tudom ezért miért kellett lepontozni

de ha ez nektek jólesik csak nyugodtan

ti biztos mindent tudok :)

mehet újra a lepontozás ha nincs jobb dolgotok !

2012. jan. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
..egyébként azt kihagytam hogy köszönöm azért akik válaszoltak, csak ezt a lepontozást nem értettem.
2012. jan. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!