Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A TSH-m 4,830mlU/mL (4,80...

A TSH-m 4,830mlU/mL (4,80 max. érték helyett). Mint látjátok minimális az eltérés. Ez pajzsmirigy alulmüködésre utal. Van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Endokrinológust kell felkeresnem ezzel.Tapasztalatok ezzel kapcsolatban?
2012. jan. 25. 22:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2009-ben, mikor kiderült, hogy nekem is az a bajom, a TSH-m 5,36 mlU/L volt. Azóta gyógyszert szedek, a legutolsó vérvétel szerint 1,74 mlU/L volta TSH. De úgy érzem, még sincs jól beállítva a gyógyszer vagy nem tudom, márciusban lesz kontroll vizsgálatom.
2012. jan. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És milyen gyógyszert szedsz rá? És ki írta fel neked,milyen orvos?
2012. jan. 25. 23:01
 3/14 anonim ***** válasza:
Letrox 50-nek a felét szedem mindennap. Belgyógyász, izotópdiagnoszta orvos.
2012. jan. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát az eltérés számszerűen minimális, de ugye ez egy normál eloszlású görbe alapján van kalibrálva. :) Ugye pl. 4,79 még nem lenne határértéken túl, de mindenképp kezelést, további kivizsgálást igényelne. Nem csak határértéken belül és kívül van, ez sokkal árnyaltabb dolog. DE! Gyógyszerrel jól kezelhető, ez a jó hír! :)
2012. jan. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nekem 3,95-ről levitte a napi fél L-hyroxin 3 hónap alatt 1,7-re. Endokrinológus írta fel. Aztán babás lettem, de sajnos nem maradt velünk, és megint kicsit megemelkedett a TSH-m, így napi 1 szemre emelték az adagomat, Ezzel és még egy kiló ledobásával 0,99 lett az utolsó eredményem. Remélem, most már ennyi marad. most félévente nézik majd, Tartanom kell a súlyomat is, hogy maradjon ez az érték. Én IR-es is vagyok mellé.

2012. jan. 26. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem 4,2 volt a TSH, és ahová én járok, ott ez már határétéken túl megy 1 tizeddel.

Prolaktinod is magas?

Pajzsmirigy alulműködéshre L.Thyroxint szedek két hete, napi 50 mg-t, és nekem is van mellette enyhe IR, amire meg egy másik bogyó is van, szintén két hete. Csináltak nálad cukorterhelést? Mennyi a BMId?

Nekem 19, szóval vékony testalkattal is lehet valaki IRes.

2012. jan. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Babához 2 alatt kell lennie jóval.
2012. jan. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy a baba sikerülhessen a TSH 1 és 2 érték közöttinek kell lennie. Ezt egy háziorvos vagy néhány nőgyógyász nem tudja, ők csak a referencia tartományt nézik, de baba szempontjából nem mindegy az érték.

Nekem a TSH 3.9 volt, erre már gyógyszert kaptam az endokrinológustól, mivel magas volt ez az érték a babához.

A meddőségi központban is azt mondták, hogy helyesen tettem, hogy felkerestem az endokrinológust.

Tehát, azt tanácsolom én is, hogy keress fel egy endokrinológust, aki segít majd beállítani a megfelelő TSH értéket.

2012. jan. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Babát szeretnél? Mert ahhoz ez nagyon sok. Babához 1 körül kell lennie. Én 5-ről indultam, arra is azt mondták a dokik annó, hogy jó. (No comment.) Most lement 2,45-re és még mindig gyógyszert szedek rá, L-thyroxint és IR-em is van. 1000 nőből 1 meddő a magas TSH miatt, 100-ból pedig 1 elvetél emiatt.
2012. jan. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hozzászólást!Igen babát szeretnénk,de eléggé várat magára:( Igen magas a prolaktinom is arra most kezdem szedni a bromocriptint.Voltam cukorterhelésen is az rendben volt(OGTT 5,2Mmol/l)!

Nem gondoltam hogy ennyire le kell vinni a TSH szintet és hogy ez a kicsi eltérés nem is olyan kicsi.

Ne haragudjatok,de ebben a pajzsmirigy témában még nem vagyok otthon.Kicsit sokkolt is a tudat,h pmirigy alulmüködésem van.Szóval azt akartam mondani hogy nem tudom mi az amit irtok:"IR"!

Remélem tényleg "csak" ennyi a probléma és ha sikerül beállítani akkor minden rendben lesz.

2012. jan. 26. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!