Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A TSH-m 4,830mlU/mL (4,80...

A TSH-m 4,830mlU/mL (4,80 max. érték helyett). Mint látjátok minimális az eltérés. Ez pajzsmirigy alulmüködésre utal. Van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Endokrinológust kell felkeresnem ezzel.Tapasztalatok ezzel kapcsolatban?
2012. jan. 25. 22:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

6/10es vagyok.

IR: inzulin rezisztencia. Ha a cukorterhelés után ezt kizárta az endokrinológusod, akkor "csak" a TSHt és a prolaktint kell "lenyomni". Én egyelőre nem kaptam bromot, és remélem nem is fogok. Pár hét múlva lesz kontroll.

Mi lassan két éve szeretnénk babát és két hete derült ki miért nem sikerül (ezért).

2012. jan. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Az OGTT csak a cukorértéket mutatja, ez még lehet jó úgy is, hogy az inzulin már magas. Nekem is így volt. A két órás inzulin érték a mérvadó, ha az az éhomi érték 5-szöröse fölött van, vagy 26 fölött, akkor fenn áll az inzulin rezisztencia nprmál cukorérték ellenére is. Ha az inulint neked nem nézték, érdemes ezt is megnézetni, mert már ebben az állapotban is problémákat okozhat (rendszertelen mensi, kimaradó peteérés). Ez az alapbetegség okozhat emelkedett magasabb prolaktin és tesztoszteron szintet is. Gyakorlatilag az egész hormonháztartást borítja, és hiába kezelik külön-külön az eltéréseket. :-( magát az inzulin rezisztenciát viszont könnyű kezelni : cukorgyógyszer (metformin), diéta és mozgás.

2012. jan. 27. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Megintcsak egyetértek Mankával. A cukor önmagában édes kevés. Nekem a cukrom tökéletes, mégis az inzulinrezisztenciám olyan fokú, ami kizárja a terhesség létrejöttét. Feltétlenül nézess egy terheléses cukor ÉS inzulinvizsgálatot. A kettő együtt a fontos!
2012. jan. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Oké,most már képben vagyok!Biztos hogy volt cukorterhelésem, 120perces.Nem nagyon tudok kimenni leletemből,de ez van irva:"glükóz terhelés 120perces 6,10Mmol/l".Az inzulin rezinsztenciáról már hallottam,de erről még nem esett szó az orvosnál.Elég nehéz endokrinológust találni!
2012. jan. 27. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!