Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy túlműködés hatássa...

Pajzsmirigy túlműködés hatással van a teherbeesésre?

Figyelt kérdés
2 hónapja állapították meg a pm. túlmüködésemet, most megyek vissza kontorollra, azóta javult az eredményem, de ugye nyár óta próbálkozunk mégsem estem teherbe, lehetséges, hogy ezért. Volt már valaki hasonló helyzetben, hogyha esetleg helyreáll a hormonszintem, akkor fog e sikerülni a baba?
2012. jan. 16. 13:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem jártam ugyan ilyen cipőben, de hatással van a termékenységre, és ha beáll, sikerülni is fog! :)
2012. jan. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia! 6év próbálkozás után teljesen véletlen derült ki hogy ez a problémám. Az eredményeim (TSH) látta a nőgyógyász is, a háziorvos is, és mindketten normálisnak mondták. Véletlen kerültem egy endokrinológushoz, aki felvilágosított, hogy a babához a TSH nak 2alatt kell lenni, de inkább egy. Esett már teherbe 4-5-ös TSH-val is paciense, de ez a fehér holló kategória. Nem is sikerül, és vetélni is lehet (sajnos nekem 4volt)

kaptam gyógyszert október végén, februárba már teherbe estem, kisfiam most két éves.

2012. jan. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze nagy kihatással van. Nekem is gondom volt, mondjuk mégis sikerült a baba, de mégis a dokim azonnal adott másik gyógyszert és figyeltek rám heti vérvétel, kontroll az első hónapban, mert veszélyes is a pajzsmirigy túlműködés terhesség alatt. Rendbe kell hozni előbb, mert ha úgy esnél teherbe mégis,, hogy gond van, akkor viszont vetélés kockázata nagyon magas. Szóval muszáj a TSH-nak rendben lennie.
2012. jan. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Az alulműködéssel nehéz teherbe esni, ilyenkor magasabb a TSH. A túlműködéssel alacsony a TSH, az a a gyakoribb, hogy a teherbeesés megy, de fejlődési rendellenességeket okozhat. :-(

2012. jan. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó , teljes mértékben egyetértek veled !!!
2012. jan. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

3,85 a TSH-m az endokrinológus nem adott rá semmit, pedig babát szeretnénk, azt mondta mozogjak és kajáljak egészségesen, maj lejebb megy... Már raktam is fel itt ezzel kapcsolatban fel kérdét, de akkor senki nem írta, ogy fejlődési rendellenességet okozhat, most megijedtem, mert ha most teherbeestem volna gond lene????? Ez most nagyon ijesztő:( bár nem érzem sikerült volna..


Kedves kérdező! Én is úgy tudom, hogy 1 körül kell lennie, sem alatta, sem felette nem jó, én utána olvastam a neten és elvileg ilyenkor az ft4 a minimumhoz közelít és a koleszterin enyhén magas.... még ezek is utalnak erre a dologra, és egyik sem kedvez a teherbeesésnek!! Remélem mielőbb helyrejössz!!!

2012. jan. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek ez a sok választ! :)

Igen én is hallottam ilyeneket, hogy az 1 körüli TSH a jó, nekem most jelenleg a TSH-m:0,005 szóval borzalmasan alacsony, pedig már szedem a gyógyszereket. 26-án megyek vissza kontrollra, de az endokrinológus semmi konkrétat nem mond, hiába kérdezek rá, azt mondja, hogy majd ha kicsit jobb lesz az eredmény, akkor megbeszéljük. Úgyhogy most bejelentkeztem a nőgyógyászomhoz, hátha mond valami konkrétat, nem szeretném évekig szedni a gyógyszert, kicsi babát tervezünk (dehát, ha muszáj, akkor muszáj sajnos). Sokat olvastam ebben a témában, és egyre több nőnek van gond a pajzsmirigyével, ez olyan szomorú, pedig én még csak 21 éves vagyok, és ezelőtt sosem hallottam erről a betegségről :( Nagyon remélem, hogy hamar változni fog az eredmény és becsúszik a baba:) Kedves válaszolók, Nektek is mielőbbi gyógyulást kívánok, és a babatervezőknek babát! :)

2012. jan. 16. 21:28
 8/14 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit szeretnék kérdezni, hogyha beáll jobbra a TSH, de kell még gyógyszert szedni, akkor amellett lehet próbálkozni, vagy teljesen meg kell várni, mire abba lehet hagyni a kezelést és csak utána?
2012. jan. 16. 21:30
 9/14 anonim ***** válasza:
Én a 6-os vagyok, és én is 21:) Bocsi nekem nem az a gond teljesen, mint neked, enm voltam elég figyelmes, nekem alul, neked meg túl működik! Még egyszer kitartást és sok sikert kívánok a babaváráshoz!!!
2012. jan. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Neked is kívánom, hogy minden rendben menjen és minél hamarabb! :) Aztán ha sikerül, Neked is, meg a Többieknek akik még írtak ide, örömmel vennék pár sort ehhez a kérdéshez, hogy Veled/Veletek örüljek! :)
2012. jan. 16. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!