Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hány órán keresztül megterméke...

Hány órán keresztül megtermékenyíthatő a petesejt? Az inszemet akár a repedés után 48 órával is megcsinálják.

Figyelt kérdés
2009. máj. 29. 23:19
 1/4 anonim ***** válasza:
a repesztö szuri 36 ora mulva repeszti meg a tüszöt, utána csinálják meg, ugy hogy belefér... a petesejt 20 orán keresztül él kb vagy 24..
2009. máj. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos egyes adatok szerint 24 órát él,de ebből csak 6-12 órán át megtermékenyíthető.

Tehát a legbiztosabb,ha a spermium már ott van és várja a repedést.

2009. máj. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt komolyan mondod?


48 órával utána csinálják az inszemet?

Ezért nem sikerül mindig.


Ahogy az előttem szóló is írta,a petesejt a tüszőrepedés után egyből a petevezetőbe kerül.Ha itt nem várja a spermium,vagy nem találkoznak mire a petesejt a méhig ér akkor már nem tudnak egymásra találni.A méhben már nagyon kevés az esély.

A megtermékenyítés tudtommal a petevezetőben zajlik és onnan együtt ,osztódva vándorolnak a méh felé.

Tehát igen él 24 órát,de nem vár a spermiumra a találka helyén.Így csökken az idő 6-12 órára.

2009. máj. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Asszem most elcsíptük az időt, múltkor nem. Mesélte a meddőségiben egy lány, hogy hétfőn volt uh, mondta a doki, hogy hétvégén eldurrant a tüsző, így kedden inszem. Persze nem sikerült neki, de szerintem egyszerűbb lett volna azt mondani, hogy irány haza és essenek egymásnak, hátha... de ugya inszem előtt 4 napig nem lehet együtt lenni, szóval gáz. Szerintem se él tovább mint 12 óra, mármint aktívan, de amikor rákérdeztem, hogy repedés után mennyi az az idő amig nem késő, azt mondta 1-2 nap.
2009. máj. 30. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!