Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha az egész ciklus alatt...

Ha az egész ciklus alatt negatív az ovuteszt, akkor biztosan nincs peteérés?

Figyelt kérdés

28 naposak a ciklusaim, de az elmúlt hónapokban néha csúszott pár napot.

A 13. napon vagyok, 7. nap óta tesztelek és még mindig negatív.

Valószínűleg nem is lesz peteérésem?


2009. máj. 30. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is 28 napos szokott lenni, és 14-16 között szokott lenni pozitív az lh-teszt.

Amúgy igen létezik olyan hogy végig nega az ovuteszt annak ellenére, hogy volt peteérés. Azért, mert pl pont fel és leszálló ágát találtad el.

Idézem:


Tüszörepedés akkor is lehetséges, ha egy napon sem volt pozitív a teszted:


* A luteinizáló hormon (LH) a nap folyamán hullámszerüen kerül kiválasztásra. Így elöfordulhat, hogy a tesz azért negatív, mert egy hullámvölgyben teszteltél. Ennek ellenére lehetett tüszörepedésed. A megoldás itt az lehet, hogy délután és este is tesztelsz. A tesztet délután vagy este kell végezni, mert a hormon a nap folyamán termelödik. Reggeli vizelet nem mindig mutat helyes eredményt.

2009. máj. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet még ez után pé ás pozi Lh teszt.

De ha nem akkor se ijjedj meg,ha felmegy a hőd akkor van pé.-ed.

És nézd ezt:"* Az LH genetikai változata okozhat hibásan negatív teszteredményt

10 évvel ezelött fedezték fel kutatók, hogy létezik a luteinizáló hormonnak egy elég gyakori genetikai változata is: kb. 15%-a a középeurópai nöknek rendelkezik ezzel a mutációt hordozó megváltozott formával. Észak-Európában még magasabb az arány (42%). (Következö országok vettek részt a vizsgálatban: Brazília, Csehország, Finnország, Észtország, Lengyelország, Svédország, Hollandia, Nagybritannia, Olaszország, Dél-Afrika, Tájföld, Kína, Japán, USA.) Bizonyos tesztek nem képesek ezt a változatot kimutatni és tévesen negatív eredményt mutatnak. Ilyenkor érdemes egy másik márkával próbálkozni."

Innen:

[link]

2009. máj. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Megnyugtattatok, akkor ezek szerint még van remény. Pedig már kezdett bőghetnékem lenni.

Azért várom ennyire vadul a 14. napra a peteérésemet, mert régen fixen akkor volt, igaz, akkor nem teszteltem, hanem hőmérsékletet néztem, illetve az is bizonyította, hogy a fiam a 14. napon fogant. Akkor óramű pontosságú 28 napos ciklusaim voltak.

Csak közben ugye szültem és gondolom ez elég sok mindent megváltoztatott, nem tért vissza minden a régi kerékvágásba, volt 28, 27, 30 napos ciklusom is az elmúlt fél évben. Ami nem is baj, csak legyen peteérésem. Semmilyen hormonális fogamzásgátlót nem használtam szülés óta, szóval az nem zavarhatott be, baba előtt sem volt semmilyen problémám.

2009. máj. 30. 09:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne ess ketsegbe! De szerintem folytasd a tesztelest ha engedi az anyagi kereted. :) En ugy jartam, hogy mult honapban 26 napos volt a ciklusom a 12-dik napon volt pozi az ovuteszt. Ebben a honapban meg a 22-dik napon lett pozitiv pedig mar en is feladtam a remenyt es magamban zuhantam. Semmi sem garantalja, hogy ez a ciklusod 28 akkar 30 napos lesz. Nem szabad feladni es elkeseredni. Fel a fejjel, jonni fog a baba es nem csak az ovu teszt hanem a terhessegi teszt is lesz meg pozitiv! :) Lehet csak egy hosszu kiklusod kovetkezik.
2009. máj. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is!

Akkor tesztelgetek szépen tovább. Van tesztem bőven, mert nagyon olcsón tudtam venni és beraktároztam belőle.

Az a baj, hogy már megint túlságosan koncentrálunk a témára, a fiam megfoganása előtt is ezt csináltuk. Akkor öt hónapig nem estem teherbe, egyre kétségbeesettebbek voltunk és persze a hatodikban jött össze a baba, amikor annyi minden történt, hogy elfelejtkeztünk arról, hogy a babatervezésen gondolkozzunk.

Most is így kellene, csak éppen még ez az első hónap, nagyon erős bennünk az elhatározás, meg az akarat, csak ez jár a fejünkben. Nehéz nem figyelni rá.

Ráadásul mindketten roppant türelmetlen természetűek vagyunk, ha babát szeretnénk, akkor azonnal szeretnénk, sőt, az sem lenne baj, ha már aznap terhes lennék. :-D

2009. máj. 30. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!