Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Leiden mutáció. Hogyan, mikor...

Leiden mutáció. Hogyan, mikor derült ki, hogy ez a probléma?

Figyelt kérdés
Kér vetélésen vagyok túl fél éven belül. Most olvastam erről a betegségbről. Anykámnak 36 évesen volt mélyvénás trombózisa, szúrta is magát. Apukámnak is volt. Eddig még ezt nem kérdezte egy doki sem. Az első terhességemmel nem volt gond, most meg igen de csak 3 vetélés után akar a doki genetikára küldeni.

2012. jan. 29. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez két módon szokott kiderülni: nyilván van aki ezt előzetesen tudja magáról, mert korábban valamiért vizsgálták már ez ügyben. A másik ok, hogy korai, sorozatos vetélés hátterében tényleg állhat ez, és előbb vagy utóbb valamelyik dokinak ez eszébe jut.
2012. jan. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A nődoki tud adni rá beutalót de fizetős! Ha az mondja nem tud akkor csak nem akar adni. Nekem is kellett meg még a másik 2 is meg kellett csináltatni de nem tudom most megmondani melyik 2 volt az de 17000 ft fizetem a 3-ért és 3 hetet kellett várni az eredményre.
2012. jan. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is Leiden mutációm van, pár éve derült ki, amikor leletért mentem a helyettesítő nőgyógyászhoz, mert rákérdezett, hogy a fog.gátló szedése mellett nincs-e panaszom. Mondtam, hogy nem tudom, összefügg-e, de dokszor fáj a fejem. A köv. kérdés az volt, hogy volt-e a családban trombózis, visszér, persze, hogy volt. Pár napra rá el kellett mennem a megyei vérellátóba, 3 hét múlva jött az eredmény, hogy pozitív, nem szedhettem volna évekig fog. gátlót, és nem kaphatok hormont sem... Ami nálam duplán probléma, mert valószínűleg nehezen fogok teherbe esni... tehát ne hagyd magad, harcold ki a beutalót, az orvosok többsége nem vesz komolyan. Ugyan nem emiatt a probléma miatt, de évekig küzdöttem, mire bebizonyosodott, hogy probléma van az inzulinnal (pedig még nem a gyerekvállalás miatt jártam utána), mert volt olyan doki, aki kiröhögött... nem vicc, szó szerint. aztán találtam egyet, aki rám nézett és egyből tudta, hogy ez a baj. Tehát HARCOLJ magadért, a szó legszorosabb értelmében. Bocs, ha hosszú voltam, de felháborítónak tartom az afféle hozzáállást, hogy vetélj el még egyszer és majd akkor komolyabban is megvizsgálnak... sok sikert!
2012. jan. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Szia!

Nálunk anyukámnál derült ki, aztán mindhármunknak, a gyerekeknek is csináltak vérvételt, és nekünk is van. Ez semmibe nem került akkor, egy sima vérvétel volt, és kb. 3-4 hét volt mire megjött a lelet. El kellett menni a hematológiára, de végül is ott csak általánosságokat mondtak, hogy mire kell figyelni. Nekem a terhességnél semmi gond nem volt, nem kellett magam szúrni sem, aspirin100-at kellett szednem (legalábbis azt hiszem az volt a neve,nem a hagyományos, hanem apróbb pirulák) . Szóval, szerintem is menj utána, hogy mi lehet az oka, ne hagyd annyiban! Sok erőt kívánok mindehhez!

2012. jan. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, pénteken kell visszamennem, nem hagyom magam,remélem sikerül.
2012. jan. 29. 13:04
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem akartalak szó nélkül hagyni, mert a leiden mutáció az nem játék. Nem tudom a dokid miért szórakozik.


Nekem is volt erre szűrésem, de akkor amikor már a 2. koraszülésem volt és az orvosok nem tudták megmagyarázni hogy mi történik a szervezetemmel hogy nem reagálok a gyógyszerekre...

Na amikor most a 2. terhességem tragédiával végződött, első blikkre össze kellett szednem magam lelkileg-testileg, majd bedühödtem és addig vertem a "tamtamot" és követeltem hogy igenis vizsgáljanak ki minden lehetséges módon, hogy láss csodát elküldtek mindenféle vizsgálatra. Ezt a genetikai trombofília vizsgálatot csak beutalóra csinálják, bár hallottam azt is hogy saját szakállra is, de az nagyon-nagyon sokba kerül.

Lényeg a lényeg nálam negatív lett, amin először mérges lettem mert ha pozitív legalább tudom és lenne kézzelfogható magyarázata a kicsikém elvesztésének. De nincs. A dokim meg majd kiugrott a bőréből hogy jaj de jó hogy ez negatív lett , mert ez igen nagy kockázatot hord magában, mind anyára, mind babára nézve..


Van egy barátnőm, ő a 39. hétre halva szülte meg a kislányát. Később kiderült rejtett trombózishajlama van, leiden mutáció, amit a szüleitől örökölt. Azóta a szülei és a testvére is gyógyszereket kap.

Következő terhessége alatt szigorú orvosi ellenőrzés mellett volt, meg volt határozva a napi heparin adagja a súlya alapján. Így sikerült egy egészséges kisbabának életet adnia, de majdnem baj lett még a szoros orvosi felügyelet mellett is, és így is hogy heparint kapott. De szerencsére nem lett.


Ez nem játék, és mi az hogy meg akar várni a dokid még egy vetélést???? Mi a fenének játszik veled és miért kockáztat?



Nagyon-nagyon jó szívvel tudok ajánlani neked egy nagyon-nagyon jó orvost, akinek szívügye hogy a hasonló sorsú nőkön, leendő kismamákon segítsen. Nagyon önzetlen, segítőkész és rengetegen köszönhetik neki a kicsikéjüket.

nekem is nagyon sokat segített még email-en keresztül is. Sok mindent tudtam meg tőle. Egyébként fő szakterülete a genetikai trombofília.

ha gondolod privátban megadom az elérhetőségeit, ő elvégzi a vizsgálatokat, ő ad beutalót is mindenhova ahova kellene esetleg menned.

Ő valóban tud segíteni.

2012. jan. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nem feltétlenül kell beutaló a Leiden szűréshez, nekem a GENOID laborban csinálták 5000Ft-ért. A honlapjukon van telefonszám, kérheted azon a vizsgálatot. Mivel mi vidéken lakunk, postán elküldték a csomagot, befizettem a csekket, mellékeltem a mintához (szájban egy kis kefével kellett mintát venni, nem kell hozzá vérvétel), és pár napon belül megvolt az eredmény. De azt tudnod kell, hogy nemcsak ez okozhat véralvadási zavarokat, azokat a vizsgálatokat pedig vérből nézik, és nem mindegyiket téríti a tb, még akkor sem, ha van beutalód. Én nem kis kálváriát jártam be miattuk, most utólag úgy gondolom, inkább megcsináltattam volna fizetősen mindegyiket. Ezekhez egyébként a háziorvostól kaptam beutalót belgyógyászatra, onnan pedig az igazi beutalót a vérvételekhez. És még így is kellett fizetnem. Az egész egészségügy úgy ahogy van, egy nagy...

Na, nem bosszantom magam tovább emiatt. Megtanultam, hogy ha valamit tényleg ki akarok vizsgáltatni, rögtön a magándokiknál kell kezdeni. Ne hagyd magad te sem, a leendő gyermeked élete a tét, nem mérhető pénzben.

2012. jan. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hú az nagyon jó lenne és előre is nagyon szépen köszönöm a segitségedet.

Végül nálad kiderült, hogy mi volt a gond?

2012. jan. 29. 16:29
 9/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok!

Igen lehet amit az előttem szóló írt. De ha neked nagy a gyanú hogy örökletes trombózishajlamod van, akkor nem csak egyféle mutációra kell szűrni hanem az összes variációra.

Amit pedig mind megcsinál a doki akiről írtam.


Egyébként én az előttem író 5000,- Ft-ot keveslem.

Mert nekem a laborban 50 ezret mondtak, ha nem beutalóval mennék és az összes vizsgálatot meg akarnám csináltatni. De az összeset nem is csinálnák meg, mert szakorvosi papír kell róla miért szükséges a vizsgálat, és van olyan vizsgálat aminek az eredménye 2 hónap.

2012. jan. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok!


Kérdező!


Persze, privátban küldöm is az adatokat. Email-ben vedd fel vele a kapcsolatot, ne ijedj meg ha nem azonnal aznap ír vissza, sok a dolga de mindig válaszol 1-2 napon belül. Majd kérdezni fog: és leírod neki mi történt veled stb. És hogy milyen betegségek fordultak elő a családodban, trombózishajlam, agyi infarktus volt-e, szívinfarktus volt-e, mélyvánés trombózis volt- e stb. Ezeket mind kérni fogja. nekem is nagyszüleimékig visszamenőlegesen le kellett írnom kiről mit tudok.

És adni fog időpontot, vagy majd megbeszélitek.


Nagyon sok sikert!

2012. jan. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!