Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Meforal csak a inzulinra hat...

Meforal csak a inzulinra hat vagy egyéb hormonra is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos most derült ki, hogy PCOS vagyok, most kaptam meg az eredményeimet és az inzulin „csak” 26,5 lett 25 helyet az LH 10,1 az FSH 5,4 lett TSH 1,730 Tesztoszteron 0,22

Az orvos nem irt fel gyógyszert (a nőgyógyászom kifejezett kérése ellenére) azt mondta nem olyan nagy az eltérés az inzulinnál.

Sokat olvastam és találtam egy teát aminek a neve az hogy kecskerutafű ami hat az inzulinra. De nem tudom, hogy az LH-FSH arányt is helyre rakja vagy kell-e, hogy közel ugyan olyan értékek legyenek? Kérlek segítsetek mert annyira elkeserítő, hogy én ilyen selejtes vagyok:(


2012. jan. 31. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Erre én is kíváncsi lennék. Én Meforal-t szedek, plusz diétázom. Régóta vágyunk babóra, de sajna nem jön:(((

Ja, és ami nagyon fontos, nem vagy selejtes. Kérlek, ne gondolj erre, a megfelelő kezelés mellett sok PCOS baba van:)

Szurkolok!

2012. jan. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A 26 tényleg nem olyan magas, én rettentő boldog lennék, ha végre elérném. Nekem met és diéta mellett 34 volt a legjobb eredményem, de volt már 50 fölött is. Pedig akkor is szedtem a metet. :-(

Neked szerintem bőven elég a diéta és a mozgás. Bár nem értem, miért olyan magas az LH-d. Hányadik ciklusnapon volt a vérvétel? Megittad 5 percen belül a cukros löttyöt, és ott maradtál helyben ücsörögve? Mert ha mozogtál közben, az meghamisíthatja az eredményt, vagy ha nem a ciklus elején volt a vérvétel, hanem pár nappal később, mert akkor már elindul az LH fölfelé.

A met csak a sejtek cukorfelvevő képességére hat, a többi hormon ennek hatására áll helyre, vagy billen ki az egyensúlyból.

2012. jan. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem is effektíve az inzulinra, glükózregulátor, a máj glükózleadását gátolja, ami ugyebár kiváltó ingere az inzulin termelésének, tehát az inzulinra is közvetve hat. Más hormonra nincsen ilyen hatása.


A metformin viszont ha szélesebb spektrumon nézem a hatását, bizony hat az LH-FSH szintre is, képletesen szólva azáltal, hogy az endokrin rendszer ir-ben elcsúszott pontját helyrezökkenti, így a többi pont is "igazodhat". A metformin készítményeket ezért adjuk pcosben, kifejezett inzulinrezisztancia nélkül is. A 26,5 éhgyomri érték? Csak mert akkor kifejezetten nem jó, főleg ha mellette ez az LH-FSH eredmény.


A tea valóban hatásos: a csalántea és a kecskeruta is, de nem fogja tudni ugyanazt elérni, mint amit a met, mert a dozírozást lehetetlen személyre szabni, hiszen nem tudjuk, hogy egy adag teafűben mekkora a hatóanyagtartalom.


/Egyébként, hogy jelezzem: az én 9,7-es éhgyomri értékem pl. kifejezetten rossznak számít, és én sem kaptam volna metet, ha a férjem (orvos) és én nem nézünk utána az ir kezelésének nemzetközi tanulmányokban. Ezután felkerestünk egy endokrinológust, sajnos mi is csak a Mensmentisben találtuk, aki tisztában volt a eredményeim helyes értelmezésével. Ezután kaptam 2x850 mg Meforalt./

2012. febr. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát jó hülye első mondatot hoztam össze neked :)))


Tehát: glükózregulátor, a máj glükózleadását gátolja, és ezáltal csökkenti a termelődő inzulin mennyiségét. Más hormonokra nézve effektív hatása nincs, csak közvetett. Huhh, bocsi, de reggel van. :))

2012. febr. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

És nem vagy selejtes!!!!


Olyan betegségről beszélünk, aminek nincsen nemzetközileg elfogadott terápiája, ezért nagy a káosz a kezelési protokollt illetően.


Amíg nem tudsz hozzájutni esetleg a Meforalhoz, addig azt javaslom, hogy naponta igyál meg 3 x2,5 dl csalánteát (nagyon hasonló a hatóanyaga, mint a metnek), és a ciklus első napjától szedj Premens tablettát. Ezek azok a dolgok, amelyeket önmagadnak is beszerezhetsz, minden gond nélkül, és segíthetnek is. Emellett a diéta és a mozgás az, ami alapvető fontosságú, és tekintsd úgy ezt a terápiát, mintha a PCOS kezelésének 3 szükséges eleméből mondjuk 2,5 teljesülne. :)) /A mozgás a leghatákonyabb egyébként: nagyon sokat javít a sejtek inzulinérzékenységén, ez is csökkenti az inzulintermelést - elengedhetetlen!!!/


És fel a fejjel: csodák vannak hála Istennek, és sikerülhet a baba is, és minden, nekem is sikerült a második próbálkozós hónapban, minden ciszta is mindenféle ir ellenére, és itt mocorog a pocakomban. Neked is, nektek is sikerülni fog, mert sikerülnie KELL!!!


Ne hagyd, hogy elszomorítson ez a betegség, és azt sem, hogy akár egy percre is azt az érzést keltse benned, hogy selejtes vagy, mert igenis kezelhető, és nem a világ vége. :)Nagyon drukkolok neked, és kitartás!

2012. febr. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!