Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 hetes kismami vagyok. A...

15 hetes kismami vagyok. A terheléses vércukor eredményem 8,3 lett, így diétáznom kell. Mivel a terhesség elején vagyok még szükségem lesz inzulinra is?

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézd nem biztos, de ha mégis az a te és gyermeked egészsége érdekében történik. Egyenlőre nagyon tartsd be a diétát, hátha nem szorulsz inzulinra. Én inzulinos cukorbeteg voltam a terhességem előtt is, és azóta is az vagyok. Viszont nagyon kedves szomszédom, mindkét gyermekével inzulinra szorult, és amikor megszülte őket visszaállt az egyensúly, és nem kellett inzulin. Étkezzél naponta ötször de keveset, cukrosat egyáltalán ne egyél. Én amikor annak idején nagyon megéheztem dióbelet ettem, mindig egy marékkal.
2011. márc. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Előre nem lehet tudni. Ha a diétával beáll, akkor nem kell.

Gondolom rendszeresen kell járnod diabetológiára, és vérvételre.

Nekem 3 hetente volt vérvétel, de itthon is mindig ellenőriztem.

2011. márc. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocs az offért! Én 16 hetes vagyok, most megyek Afp-re, ezzel egybekötve vesznek le egy nagyrutint. Én úgy tudtam, hogy a 20. hét körül van a terheléses. Rosszul tudom? Vagy nincs időhöz kötve?
2011. márc. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24 hetesen kellett mennem cukorterheléses vérvételre...úgy látszik itt országon belül is mindenhol más rendszer van. Érdekes...Szerintem elég lesz a diéta neked, bőven lesz mit számolgatnod...Jó egészséget!:)
2011. márc. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én kértem korábbra a vizsgálatot és a nőgyógyászom is helyeselte.
2011. márc. 31. 12:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Ok, köszi.
2011. márc. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én túlsúlyos vagyok és én is kértem a dokit, hogy csináljuk meg előbb. Azt mondta, hogy nyugodjak meg, ráérünk még (14 hetes vagyok). Te miért kérted előbb?
2011. ápr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A családomban van cukorbeteg és az utóbbi időben nagyon sokat ittam.
2011. ápr. 1. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!