Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 27évesen lassan lemondok a...

27évesen lassan lemondok a babáról, vagy mégsem vagyok öreg?

Figyelt kérdés

A párom most 33 én 27vagyok, és ugyan csak egy éve tettem le a tablettát, de amióta letettem nincs rendben a mensim, igaz hogy elötte sem volt teljesen. Az elsö hónapokban megjött rendesen, aztán majdnem négy hónapig kimaradt, utánna volt hogy csak minden második hónapban jött meg...mostanra lassan azért kb. havonta megjön, de úgy hogy mielött megjönne már egy héttel elötte kicsit véres pecsételésem van, aztán meg úgy jön hogy pl. reggel teljesen tisztán veszem ki a tampont, aztán ke´t óra múlva meg már a lábam szárán folyik a vér. Fájdalmaim csak akkor vannak mielött megjön,de az is inkább derékba kisugárzó fájás, de ez sem új mert tabi elött is ilyen volt a mensim.Aztán pár napig úgy van meg hogy, napont 5-6tampon is kell mert átázik, és alvadtvér darabok is vannak benne, utánna pedig van hogy kb. két hétig is még néha kicsit véres a bugyim, de aztán mintha elvágták volna elmúlik..és egy hónap múlva megint megjön.Szóval voltam már nögyógyásznál többször is, megvizsgált rendesen, hüvelyi UH-val is és azt mondta hogy nincsen semmilyen testi elváltozásom se cisztám se semmi, két hormon vizsgálatot is csináltak és mindent rendben találtak. Nah de ha minden rendben van akkor miért jött meg össze-vissza és miért van az hogy pl. mielött megjön tökre szörösödöm és hasonló dolgok:((Kicsit több mint egy éve nem védekezünk a párommal, és még mindíg nem lettem babás, pedig néha azért reménykedtem:(( Igaz hogy, a párom külföldön dolgozott az elözö év decemberig, és csak hétvégén volt itthon, és mivel sok stresszben volt része volt hogy hétvégén sem volt mindíg kedve szexelni. Amióta megint itthon dolgozik azóta azért hetente 2-4szer is együtt vagyunk az utóbbi hónapban.

Szóval hiába szeretnék babát ill. én már nagyon a párom meg úgy van vele hogy, nem bánja ha még nem jön össze de azért nagyon örülne neki ha mégis...szóval, eléggé elszomorodtam most, és arra is gondoltam hogy, esetleg pont nekem aki annyira szeretne...szóval tipikus lenne hogy pont nekem nem lesz soha gyerekem:((( Bezzeg egy csomó más nö meg nyakra-före szüli a gyerekeket ha kell ha nem....

Nah meg azt kell hogy hallgassam másoktó lis hogy : miért nem lettél elöbb terhes, miért szedted a tabit olya sokáig és stb...???Meghogy öreg vagyok lassan és kifutok az idöböl és egyedül és öregen fogok magányosan meghalni meg stb.:(((((

A kis hormon tartalmú tabit 6évig szedtem, mert ha egyszer addig nem álltunk úgy sem kapcsolatilag sem pedig, anyagilag hogy egy gyereket betudjunk vállalni, akkor mit csináltam volna?Csak azért hogy, nekem jo legyen nem fogok egy gyereket szülni, hogy azt a férfi nyakára akasszam ha kell ha nem olyan "nesze neked megcsinálni bezzeg jó volt mi?" módon...Én abban hiszek hogy egy babát az apuka is meg az anyuka es kell hogy akarjon egy jó kapcsolatban, és én most érzem úgy hogy, a párom is azért már lassan szeretne babát ill. nagyon nem bánná ha már jönne. Igaz ha másokra hallgattam volna most lenne vagy három gyerekem az ex barátaimtól...nah mindegy.


Szóval ha van tanácsotok, vagy véleményetek akkor írjatok nyugodtan, ha nincs akkor sem baj.


Üdv: Deo


2012. febr. 3. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Azért ez ahogy leírtad a mensid tuti nem normális. Ha tényleg mindketten szeretnétek már babát, úgy érzed felkészültek vagytok rá akkor jobb lenne ha felkeresnétek egy másik orvost, illetve nem ártana inkább egy meddőségi centrumot. Ott azért hozzáértőbb dokik vizsgálnának.

de ne add fel, 27 évesen egyátalán nem vagy öreg :) (Az első kisfiamat 37 évesen szültem :)a másodikat 39 évesen)

2012. febr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hogy lennél már öreg? Én is 27 vagyok, és másfél éve szültem, amikor terhes lettem, a munkahelyemen mindenki kérdezte: ilyen fiatalon? Ugyanis a munkahelyemen csupa harmincon túli, gyermektelen nő is dolgozott, akik később akartak gyereket. A mai világban a szülés kitolódott, még simán próbálkozhattok!!

Barátnőim velem egyidősek, egyiküknek van csak gyereke, egyéves, a többieknek még nincs, sőt, még esküvővel is várnak. Nem vagy kicsúszva.


Sajnos az egészségügyi részéhez nem értek.

2012. febr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A szőrösödég tuti hormon probléma, ezt mond a dokinak, ha elmész hozzá.
2012. febr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Nem lesz hasznos a válaszom. A biológiai részéhez nem tudok hozzászólni, ezt sajnálom. Elolvastam és csak annyit szeretnék mondani, hogy ne hibáztasd magad, az ok amiért szedted a tablettát adott volt. Ezért nem vonhat felelősségre senki sem, és az életetekbe a pároddal, a család életébe nem szólhat bele senki és nem is ítélkezhet felette. Ezért ne pazarolj energiát a kritikákra.

Csak azt tudom mondani, hogy még sok időd van, kitartást és sok szerencsét kívánok:)

2012. febr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat.

Szóval nézték már a pajzsmirigyet is, meg a többi hormont is két orvos is és mindent rendben találtak.

Három nögyógyásznál is voltam és ök is rendben találtak mindent.

azért köszönöm kicist megnyugtattatok hogy, nem vagyok még elkésve.Egy csomó nötöl azt kaptam meg hogy "megérdemlem hogy egyedül dögöljek meg, minek vártam ennyit a gyerekkel" kb. így.

És annyira rosszúl esik a dolog.

Azért ez szuper hogy, még harmincon túl is ennyien vállanak babát, most már kicsit jobb kedvem van:)))

2012. febr. 3. 16:42
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia!Először is nem vagy öreg,mert akkor én is az vagyok és én még nagyon fiatalnak érzem magam 29 évesen.Nekem már van 1 kisfiam,akit 27 évesen szültem.Másodszor nem vagy elkésve,még 33-36 évesen se,nemhogy 27 évesen.Hogy mások mit csinálnak egy dolog,az meg egy másik,hogy Te mit és hogyan csinálsz.Csak azért nem kell gyereket vállalni,mert mások akarják.Természetesen kiérzik a sorokból,hogy már Te is szeretnél babát,a párod is benne lenne,de egyet ne felejts el,hogy egy baba érkezéséhez harmónia és nyugi kell.Addig nem fog jönni amíg nem vagytok teljesen biztosak.Szerintem tegyétek rendbe ezt a kérdést magatokban és egymással is rendesen beszéljétek át.Nekem ez a véleményem,remélem segíthettem.
2012. febr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért lennél öreg én 26 évesen szültem a kislányomat,aki 22hónapos de egyenlőre még 1-2 évig nem tervezünk kis tesót.Ha 30-31 évesen szülöm a másodikat akkor már én is öreg leszek?
2012. febr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ha gondolod, próbáld ki a kínai orvoslást, a mensit is helyre tudja tenni, meg a termékenységnek is jót tesz (legjobb választás dr. Yu Funian Budapesten) sok sikert!
2012. febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 28 évesen szültem, egyáltalán nem vagy öreg szerintem se. Ne aggódj, nekem is rendszertelen a menstruációm fogamzásgátló nélkül. Ez nem azt jelenti, hogy nincs peteérésed. Én elég hamar felkerestem a nőgyógyászom, miután úgy döntöttünk, hogy jöhet a baba. A menstruációm összevisszasága miatt csináltatott hormonvizsgálatot- És a vicc az, hogy az a hormon, aminek peteéréskor magasnak kellett volna lennie alacsony volt. Elkeseredtem, stb. elkezdtem Aviva tornázni otthon (2*), cickafarkteát ittam. Aztán kb 2-3 hét múlva tesztet csináltam, és kiderült, hogy kismama vagyok. Nem mutatta a hormonvizsgálat, és mégis volt peteérésem!Ne add fel,és ne stresszelj!
2012. febr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Először is : nem vagy öreg!

Másodszor : ha a tabi előtt is rendszertelen volt a ciklusod, akkor ugyanúgy nem sikerült volna a baba, ahogy az abbahagyása után. A szedése csak elfedte a tüneteidet. Nem tudom elhinni, hogy minden hormoneredményed rendben volt, talán a dokik elnézték, a hormonokhoz hormondoki kell, nem nőgyógyász. Ők csak a jéghegy csúcsát látják.

Az én tanácsom, hogy keress endokrinológust, aki rendesen kivizsgál. Nem tudom, mennyi volt a TSH-d, sokat segítene, ha tudnál mondani egy számot. És ha még nem voltál terheléses cukor + inzulin vérvételen, akkor itt az ideje. Ehhez is endodoki adhat beutalót, és ő is tudja kiértékelni a leleteidet.

Meg lennék lepődve, ha ezek rendben lennének nálad, mert a tüneteid tipikusan IR-re utalnak. És nem kötelezőek a ciszták, az is csak egy lehetséges tünet.

Mielőtt megijednél : gyógyszerrel, diétával és mozgással normalizálható a helyzet, és jöhet a gólya is. :-)

2012. febr. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!