Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kezelhetetlen kamasz gyermekem...

Kezelhetetlen kamasz gyermekem tönkreteszi az életemet, a testvéreiét, az egész családét. Le szeretnék mondani róla. Hová fordulhatok, mi a menete a folyamatnak?

Figyelt kérdés
2012. jan. 1. 18:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Jó vicc... Én a helyedben megpróbálkoznék a családsegítővel. Kifejtenéd részletesebben, hogy milyen problémák vannak a gyermekkel?
2012. jan. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
fejtsd ki...
2012. jan. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
agresszív,már félni kell tőle.iszik,dohányzik,verekedésekbe keveredik,nem érdekli az iskola,és semmi,senki
2012. jan. 1. 18:52
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Nevelési tanácsadó, gyerekideggondozó, pszichiátria, magánpszichológus, iskolapszichológus stb.


azért tudod, hogy felelős vagy a viselkedésében te is és minél jobban érzi a dühöt, annál dacosabb lesz ő is

2012. jan. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
gyerek-ideggondozó vagy pszichiátria akkor a legjobb
2012. jan. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Lemondani? Jaj:S ne hülyéskedj már. Tuti kétségbeesett vagy, de azért inkább fordulj segítségért, mint hogy ilyen meggondolatlan kijelentéseket tegyél. Amúgy tényleg írhatnál bővebben, hátha tudunk tanácsot adni, mit kezdj vele.
2012. jan. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
nevelési tanácsadó
2012. jan. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

És még csodálkoznak az emberek, ha a kamaszok így meg úgy viselkednek....Jézusom, mégis milyen szülő az, aki lemondana a gyerekéről? Ilyenkor nem árt felidézni a szép emlékeket is...valószínűleg a gyereked gondokkal küszködik, neked mellette kellene állnod, segíteni neki, hogy megoldjátok...ahogy írtad, kamasz! Nem felnőtt, nem tudja, mi a helyes, hogyan kell teljes életet élni...ezért vagy te, hogy ezt megmutasd neki, egyengesd az útját...

A húgom 17 évesen szörnyen viselkedik, világ életében csak a probléma volt vele, de mindig igyekeztem türelemmel lenni iránta. Nem mindenki tudja zökkenőmentesen megélni a kamaszkort...

Ne haragudj, de ezen teljesen ki vagyok akadva. Beszéljétek meg, hogy kérjétek szakember segítségét...

2012. jan. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
38%
.... valószínűleg iszonyatosan kétségbeesett, de nem hinném hogy borzasztó lenne. Mert ha így lenne, már rég kicsapta volna az utcára és nem a megoldásokat keresné...
2012. jan. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

"tönkreteszi az életemet", "Le szeretnék mondani róla" Aki ilyeneket ír a gyerekéről, szintén segítségre szorul...Bármit is tenne a gyerekem, soha de soha nem tudnék lemondani róla. Emlékeztetném magam még a nehéz időkben is, hogy ott van benne a jóság, csak felszínre kell kerülnie.

16 évesen megvezettek engem, amit könnyen elértek, hisz gyakorlatilag el voltam zárva a külvilágtól. A történtek után öngyilkossági kísérletet követtem el, és a kórházban senki sem látogatott meg. Apám évekig nem volt hajlandó hozzám szólni. Miután pszichés zavarok jöttek elő nálam, és pánikrohamok törtek rám, elvittek szakemberhez. A szüleimet is behívta a terapeutám elbeszélgetésre. Mindenért engem okoltak, felnőttként kezeltek, holott még gyerek voltam - annyira, hogy a lázadási korszakomat a mai napig nem éltem meg. A terapeutám olyan hatással volt az apámra, hogy sírva fakadt. (Aki mellesleg 20 éve sírt utoljára.) Az apám a mai napig nem ismerte be, hogy neki mint szülő kellett volna viselkednie, nem mint bíró, aki ítélkezhet mások felett, főleg úgy, hogy a történtekről semmit sem tudott.

Nem azt mondom, hogy én nem hibáztam, de visszagondolva, a szüleim nem megfelelően kezelték a helyzetet. Azért írtam le, hogy lásd, hova juthat a gyereked. Ostobaság, ha úgy gondolod, hogy ő ezt nem érzi meg. Állj mellé, segítsd őt, tudatsd vele, hogy nincs egyedül. Különben rosszabb dolgok is megfordulhatnak a fejében, amiket ha véghezvisz, már túl késő lesz. Nekem szerencsém volt. Vajon neki is az lesz?

2012. jan. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!