Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha nem tudom, hogy terhes...

Ha nem tudom, hogy terhes vagyok, és az orvos felír egy antibiotikumos kúrát, azzal mennyit ártok a magzatnak?

Figyelt kérdés

38.7 a lázam, és nagyon fáj a torkom. Párom elvitt az ügyeletre tegnap. A doki megvizsgált és felírt Curam duo 1000mg (antibiotikum) Apranax 275 mg (gyulladáscsökkentőt). Reggel csináltam egy tesztet, az negatív lett. De mi van ha a teszt nem jól mutatta? (az előző terhességemnél is negatív volt a teszt)

Mennyit ártok a magzatnak?

Lesz neki valamilyen baja? Rendellenessége?

Vagy a korai terhességnél még nem befolyásolja a gyógyszer?


2012. febr. 6. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
dokit miért nem kérdezted meg??
2012. febr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, de nem válaszolt.
2012. febr. 6. 11:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Az adott kórkép és a láz az, ami árthat, a gyógyszer ebből következően még mindig jobb választás, kockázat-előny mérlegelés után. A hatodik hétig a magzat az anyával effektív biokémiai kapcsolatban nincsen, a láz az egyetlen, ami ilyenkor is hatással LEHET, nyilván nem biztos, hogy lesz is, de a teszted is negatív, így valószínűleg pláne nem ártasz.


Ott kellett volna mondani egyébként, mert mi nem látunk téged és az eredményeid, így mérlegelni sem tudunk. Amit utálok mondani, mert nem vigasz és hülyén hangzik: ilyenkor a közismert mindent vagy semmit elv működik: ennyire korán vagy nem marad meg a terhesség (ami ugye itt hipotetikusan áll fenn), be sem ágyazódik, vagy kutya baja sem lesz.


Azt gondolom, hogy negatív teszttel jobbulást kívánok, ha mégis baba lenne, akkor pedig nagy valószínűséggel semmi gond nem lesz. :) Gyógyulj meg!!!

2012. febr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jaj, most látom, hogy közben írtad, hogy nem válaszolt az orvos. Akkor az erre vonatkozóakat visszaszívom. :)
2012. febr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Közben utánajártam, a naproxen kontraindikált terhességben, az az Apranax hatóanyaga, a Curam hatóanyaga ugyanaz, mint az Augmentiné, azt abszolút szedhetik terhesek, sőt, az az első antibiotikum, amihez nyúlni lehet várandós nőknél. Az Apranaxot esetleg helyettesítsd Panadollal, ha nem viszi le a lázad, akkor viszont mindenképp be kellene venni.
2012. febr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ma már 37.5 volt a lázam, és sokkal jobban is vagyok. Úgy néz ki, hogy csak szombat délután-este felétől vasárnap délig volt ilyen magas a lázam. Akkor adott egy inekciót a doki, de nem mondta mi az. Valami koktél lehetett. Onnéttól vagyok jobban.


Köszönöm a választ! Nagyon megnyugtattál!

2012. febr. 6. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!