Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van egy kisfiam, nagyon...

Van egy kisfiam, nagyon szeretnénk egy kislányt is. Van esetleg valami praktika, amivel elő lehet segíteni, hogy lányunk legyen? Valami bevált módszer?

Figyelt kérdés
2012. febr. 6. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Peteérés előtt kell együtt lenni!
2012. febr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi is ezen dolgoztunk egesz honapban :))))))))))).Ma megyek eloszor dokihoz,mert terhes vagyok,ugy 5 hetes,ugy kb.10 het mulva ha mar tudjuk biztosan a nemet,akkor megirom hogy "gyartottuk".(bar nagyon fiut erzek :P)
2012. febr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Drukkolok nektek, hogy lány legyen!:)
2012. febr. 6. 15:10
 4/10 anonim ***** válasza:

Itt van kalkulátor: www.ciklus.hu

De ehhez kell több mensi időpont és nem baj, ha szabályosak a ciklusaid. Nekem bejött :-)

2012. febr. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt elolvashatod, és hátha neked valami beválik.

De persze nincs semmire sem garancia, viszont egy próbát megér.


Fiú lesz vagy lány? - Tudományos háttér

A férfiak két féle spermiummal rendelkeznek: az egyik X kromoszómát hordoz, a másik Y-t. A női petesejt mindig X-t tartalmaz. Ha ezt egy X-es spermium termékenyíti meg, akkor XX - tehát kislány lesz a baba. Ha Y-os , akkor XY -tehát fiú. Dr. Shettles szerint az Y-os spermiumok kisebbek, gyengébbek, de gyorsabbak, az X-esek nagyobbak, erősebbek , de lassabbak.


Tehát ha az ovulációkor szeretkezünk, fiú utódra van nagyobb esély a gyorsan úszó hímspermiumok miatt. Ha viszont 3 vagy több nappal az ovulácó előtt tesszük ezt, akkor valószínű kislányunk lesz, mert meg kell várni, míg a petesejt megérik, és erre a hosszabb ideig életképes X -spermiumok alkalmasabbak. Előtte 2 nappal és utána pár napig ismét a fiúk vannak előnyben. Előtte 2 nappal az esély lány:fiú = 1:1.



Tippek és Trükkök


Befolyásoló körülmények, avagy mit tegyünk, hogy fiunk/lányunk szülessen?!


Fontos dolog a pH: A savas környezet a kislányoknak kedvez, mert elpusztítja az Y-spermiumokat ( közösülés előtt ecetes-vizes hüvelyöblítés ) . A lúgos a kisfiúknak ( szódabikarbónás-vizes öblítés ). Például orgazmusnál a hüvely lúgosabb lesz, ez a fiúknak kedvez. Ha viszont lányt szeretnék, le kéne mondani róla- már, aki ezt bevállalja...


Behatolás mélysége: A hüvely bemenete a legsavasabb., így mély behatolásnál a fiúnak, felszínesebbnél a lánynak van nagyobb esélye. Misszionárius-pózban lányoké, hátulról történő behatoláskor fiúké az előny.


Spermium-szám: Az alacsony mennyiség egyiknek sem kedvez, de a spermiumok magas száma a fiúutódokat részesíti előnyben.


Megfelelő időzítés, és szünet: Ha fiút szeretnénk, a megfelelő idő ugye az ovuláció előtti 2. napon kezdődik. Ezt megelőzően 3-4 napig ne szeretkezzünk, aztán persze mindent bele! Kislány utódért pedig szeretkezzünk minden nap amennyit csak lehet, de ovuláció előtt 3 nappal álljunk meg.


Hőmérséklet: A herék nem hiába vannak a testen kívül a herezacskóban - nekik a testhőmérsékletnél alacsonyabb hő a kedvező. Ha fiút szeretne egy pár, a férfinak ajánlott közvetlenül a közösülés előtt forró fürdőt venni, ha lányt, akkor a szobahő a legjobb. Például előtte "meztelenkedjen" egy kicsit.


Kávé: Fiú nemzése érdekében ajánlott a férfinak közvetlenül az aktus előtt egy csésze kávét elfogyasztania. Ennek nem ismert a hatásmódja, de a tapasztalat szerint ez is az Y-os spermiumoknak segít.



Az étrend befolyásoló hatása


Az ásványi anyagok állítólag nagyon fontos szerepet játszanak. Ezt állatkísérletekkel vizsgálták. Ha káliumban és nátriumban gazdag ételt fogyaszt a leendő állat-anyuka, akkor 70-80% az esélye, hogy kisfia születik. Ha sok magnéziumot és kálciumot eszik, akkor ugyanennyi, hogy lány.



Ha lányt szeretnénk:


Sok kálcium, kevés só!

Ajánlott:

• tejtermékek ( kivéve a sajt )

• gabonafélék - rizs

• húsfélék - szárnyasok

• zöldségek - saláta, zöldbab, spenót

• gyümölcsök - ananász, alma, mandarin, dinnye, körte, eper


Nem ajánlott:

• sajt ( sós )

• elkészített gabonafélék ( cornflakes, tészta )

• zöldségek ( burgonya, bab, lencse )

• füstölt hús, felvágott, sertés

• füstölt hal, tenger gyümölcsei

• konzerves gyümölcsök, banán, datolya

• sárgabarack, cseresznye, őszibarack, aszalt gyümölcs

• készételek ( konzerv, sózott vaj, csoki )



Ha fiút szeretnénk:

Ajánlott:

• sós ételek

• bármilyen húsféle, legjobbak a hirtelen sültek

• zöldség - bármi, ami nem spenót, saláta

• kenyér, tészta


Nem ajánlott:

• tej ( tejcukor miatt )

• spenót, zöldbab, saláta

• tojás


Esetleg nézz fel a ciklus.hu-ra is! Ott is találsz egy-két okosságot. :)



Saját tapasztalat:

Csak peteérés előtt voltunk együtt, és lányunk lett.

Más taktikánk nem volt, akkor nem az volt a cél, hogy lány legyen, csak annyit akartunk, hogy összejöjjön a baba. :)

De az élet úgy hozta, hogy a a 30 napos ciklusom, 9., 10., 11., 13. napján voltunk csak együtt. Ebből lett kislány. :)

2012. febr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hehe, én ezt mind végigjátszottam lány miatt de 2 fiam lett! Szívesen várnék én is további trükköket lányok érdekében. :) Még a Jónás-naptár van nekem hátra aztán minden kifújt. De annak azért még adok egy esélyt. :)
2012. febr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Masodik valaszolo vagyok!Tegnap voltam uh-n,ahol majd elajultam...ketten vannak a pocimban :O.Egyik 5hetesnek felel meg,a masik kisebb,ugy 3hetes,meg biztosat nem tud mondani a doki,csak 3 het mulva.Hatha egyik kislany lesz :)
2012. febr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ketten vannak??Nem mondod!!Gratulálok!!:)Ezt vicces,mert én meg éjjel azt álmodtam, hogy ikreim lesznek:D
2012. febr. 7. 14:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Most olvasom a kérdést (mi egy kislány mellé szeretnénk fiút) de a második válaszolónak nagy gratula :D Kérlek, majd feltétlen írd meg, ha megtudod... 10 hét múlva lesek majd ;)
2012. febr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Koszonom a gratulaciokat :))
2012. febr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!