Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség alatt lehet tüdőszűr...

Terhesség alatt lehet tüdőszűrőre menni?

Figyelt kérdés
Szeretnénk babát, próbálkozunk, még nem tudom, sikerült-e, semmi jel nincs, viszont holnap tüdőszűrőre kellene mennem (elhalasztani nem tudom), így elmehetek?
2009. jún. 3. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Amennyiben nem vagy terhes akkor menj csak el!Ha a gyanúja is fentáll annak hogy babát vársz akkor szerintem hagyd ki.Én úgy tudom,hogy vérvételből is meg tudják nézni a tbc-t.Nézz utána ennek,szerintem a háziorvosodat kérdezd meg!
2009. jún. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A tüdőgondozóban külön felhívják a figyelmet arra, hogy jelezze a "beteg", ha terhes. Ha magad sem tudod eldönteni,hogy az vagy,vagy nem, nyugodtan szólhatsz,nem fognak kiröhögni. Valahogyan úgy képzelem el az átvilágítást,hogy eltakarják az érintett területet. A tüdőszűrés kötelező,tehát az ilyen bejelentésre felkészültek az állomások.
2009. jún. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, terhesen nem!

Ha nem vagy biztos benne, akkor Ne menj el. A sugárzás károsíthatja a magzatot!

Nem takargatnak ki semmit, nem csinálnak terhesség gyanúja esetén sem röntgent, semilyet!

2009. jún. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
te tetted fel gondolom a mai kérdést is. szerintem se menj el. de az előbbi kérdésedben is ezt irták és akkor irtad hogy nemfogsz elmenni. akkor meggondoltad magad?
2009. jún. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én eddig ezzel kapcsolatban nem írtam sehol, semmit, nem rám gondoltál. Nem gondoltam meg....
2009. jún. 3. 18:28
 6/6 A kérdező kommentje:
Elmentem. Megcsinálták, szóltam a nőcinek, mi a helyzet, azt mondta döntsem el. De semmit nem adtak volna elém, semmi kötényt vagy ilyesmit. Az öltözőben kint van a tbl" terhes, vagy gyanús nőknél nem végzik el a vizsgálatot". Ennek ellenére... Aztán ahogy hazaértem csináltam egy tesztet (előtte nem mertem), csak 1 csik jelent meg, így remélem semmit nem rontottam el. (azt tudom, h korai időszakban nem mutat, de ...)
2009. jún. 4. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!