Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikortól is van HCG a szerveze...

Mikortól is van HCG a szervezetben? A jóstesztes kérdéseket olvasgatva kicsit összezavarodtam.

Figyelt kérdés

Eddig én abban a tudatban voltam, hogy beágyazódáskor kezd el a HCG termelődni, beágyazódás pedig peteérés után körülbelül a tizedik napon van, mert bár egy hét alatt eljut a megtermékenyített pete a méhben, de ott nem ágyazódik be egyből, hanem valamennyit még kering.

Ha ez igaz, akkor a tizedik nap előtt egyáltalán nem termelődhet HCG.

Ma viszont rákerestem a jóstesztes kérdésekre és többen azt írták, hogy a peteérést követő nyolcadik naptól lehet használni az LH tesztet jóstesztként. De miért, ha akkor még nincs is mire reagálnia?

Vagy van már akkor is hcg termelés? Rövidebb a beágyazódás, mint eddig olvastam?


2009. jún. 5. 18:59
 1/3 A kérdező kommentje:
Javítok: méhbe
2009. jún. 5. 19:00
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A hcg-t máz a blasztociszta is elkezdi termelni, még abeágyazódás előtt. A vérből ezt ki lehet mutatni már a beágyazódás előtt pár nappal is, sőt, extrém érzékeny teszttel talán a vizeletből is (ilyen tesztet normál földi halandó kereskedelmi forgalomban nem talál, ne is keress, én is csak hallottam róla).
2009. jún. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezen sokat gondolkodtam én is, de szerintem már azzal, hogy megtermékenyül a petesejt olyan kémiai folyamatok indulnak el bennünk, amik ösztökélhetik a szervezetet a tünetek produkálására. Hiszen a szervezet pontosan tudja mit kell tennie: üzenet a sárgatestnek, hogy épüljön, el ne kezdjen sorvadni, üzenet a méhnek, hogy készen álljon a petesejt befogadására, üzenet az egész testnek, hogy valami történt.

Van aki érzékenyebben reagál ezekre a tünetekre, van aki észre sem veszi.

2009. jún. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!