Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Üdv. Lassan 1éve szedek...

Pipere_20 kérdése:

Üdv. Lassan 1éve szedek fogamzásgátlót, kissebb szünetekkel. Most hagytam ki 1honapot. Ismét elkezdtem szedni, de az utolsó 3gyogyszert nem tudtam bevenni. Mennyi a terhesség valószínüsége?

Figyelt kérdés
2012. febr. 24. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz felfogni, hogy a fogamzásgátló nem cukorka igaz?? Mi az, hogy kisebb szünetekkel szeded egy éve???

A fogamzásgátlót vagy szeded, vagy nem... azzal, hogy egy hónapig szeded, aztán nem, baromira bekavarsz a hormonjaidnak és elég jó eséllyel teherbe is eshetsz!

2012. febr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

minek hagyogatsz ki hónapokat? gondolom már teljesen meg van bolondulva a a hormonrendszered...

Tarts 7 napos szünetet (a 3 kimaradt az első 3 nap) és utána szedd tovább a következő hónapot.

És vagy szedd, vagy ne, de így nem ér semmit

2012. febr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem ugy kezeltem mint ha cukorka lenne...nem magamtól hagyogattam ki..ez a 3.gyógyszer amit szedek..:/:/
2012. febr. 24. 20:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sem értem. Egy dokinak is lehetne annyi esze, hogy nem normális úgy váltani egyik gyógyszerről a másikra, hogy közben pár hét vagy egy-egy hónap kimarad. Meg van ennek a rendje. Szeded, majd folytonosan kezded a másik fajtát, vagy több hónap (min. 3) mire kiürül teljesen a szervezetből és kezdheted a következőt. Ezzel többet ártasz mint használsz!
2012. febr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Még úgy is teherbe eshetsz, ha rendesen szeded, így pedig még nagyobb az esélye. Tesztelhetsz, de annak az eredményét sem tudod biztosra venni, nőgyógyász tudna neked segíteni.
2012. febr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem, mi az hogy szüneteket hagysz közben. Ok, gyógyszert váltasz, de akkor is fontos a folytonosság, gyógyszert is úgy kell váltani, hogy a 7 napos szünet után egyből kezded a másikat. Ezekkel a szünetekkel sokat árthatsz a hormonrendszerednek. A másik, hogy az utolsó 3-at miért nem tudtad bevenni? Hogy mennyi a terhesség valószínűsége nem tudom, de ilyen körülmények között nem hat rendesen a gyógyszer.
2012. febr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!