Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOS miatt, változó ciklushoss...

PCOS miatt, változó ciklushossz mellett hogyan számítják ki a szülés várható időpontját, főleg ha kimaradt egy-egy hónap?

Figyelt kérdés
Tehát ha most a clostyltól megjön a menszeszem, és estleg még teherbe is esnék, akkor a körübelüli fogantatástól számított 40 hét a mérvadó?
2012. febr. 25. 06:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Fogantatástól 38.

De valószínű a closty előre hozza a peteérésed.

2012. febr. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Elsösorban az utolso mensi elsö napját kérik, de aztán a uhot is figyelembe veszik. Saját tapasztalat.

18hkm

2012. febr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az első 12 hétben mért CRL alapján.
2012. febr. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Manka68 ***** válasza:
Bocsi, hogy válasz helyett kérdezek, de closti szedés előtt nem hozták meg a vérzésedet? Ha jól tudom, ciklushoz kötött a szedése. Akkor pedig ugyanúgy kell számolni.
2012. febr. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy kaptam Clostit, hogy nem volt menzeszem, mert gyógyszerrel sem akart a doki beavatkozni nagyon vékony nyálkahártya miatt. A korábbi terhességemnél a magzat nagyságából számolta ki, hogy mikor kellett volna a menzesz első napjának lenni. Én 3 héttel el voltam csúszva.
2012. febr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Elsőre duphastonnal hozták meg a menszeeszem, és 5.naptól clostyt szedtem. Peteérésem ha volt is, de nem lett belőle babás. Most a 2.hónapban megint nem jött meg, már megint 3 hetet késik, így a doki azt mondta, a mostani closty adagot felezzem meg, szedjem 5 napig 1 szemet, majd attól megjön, s onnantól fogva megint 1 szemet per nap.
2012. febr. 26. 08:13
 7/12 Manka68 ***** válasza:

Kedves utolsó!

Nem értem a dokidat... A gyógyszerek, amikkel meghozzák a mensit, kevésbé agresszívan avatkoznak be, mint a closti, és nem vékonyítják a nyálkahártyát. De mindegy, a végeredmény a lényeg. :-) Amúgy spontán terhességnél is összehasonlítják az ultrahangos adatokat a számoltakkal, és az uh-ból mondják a szülés várható idejét, ha a két dátum nem egyezik.

2012. febr. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Első válaszoló mit értesz azalatt hogy valószínüleg előre hozza a peteérést? Azt,hogy elképzelhető hogy nem a 14. nap körül, hanem mondjuk a 9-10.napon lesz peteérés?
2012. febr. 26. 08:15
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ugy ertette, hogy ha valtozo a ciklushosszod, valoszinüleg magatol kesöbb lenne mint a 14. nap, a closty pedig kb. a 14-re hozza. Nekem ugy szamoltak, mintha "normalis" lennek, hiaba 50-60 napos ciklusaim voltak es spontan (azaz termeszetes gyogymodokkal)lettem terhes. Az uh-kon nagyjabol stimmelt is. a babus 6 nappal a szamolt utan bujt ki. Sok sikert kivanok neked!

Üdv. 3 es fel honapos huncut kislany anyucija

2012. febr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
igen valószinüleg erre gondolt az első válaszoló. Nagyon bízom a costylban, de mellette cickafarkfű teázom, nemrég óta mozogni is elkezdtem, kb 10 kg felesleg van rajtam, azt kell letornáznom, s reményeim szerint ezek együttesen meghozzák a várva vár babót... Gratulálok neked utolsó válaszoló a kislányodhoz. Én is kislányt szeretnék, de ahogy sikerül. :)
2012. febr. 26. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!