Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés utáni tisztulás...

A szülés utáni tisztulás fájdalommal jár? (mint menseskor? ) Mennyi ideig tart? Csak egy hétig intenzív, vagy változó? A normál egészségügyi betét is elég ilyenkor, vagy kell a Tena?

Figyelt kérdés
Első babós leszek(35 hetes),és még tapasztalatlan.
2009. máj. 4. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

a tisztulási vérzés nem fáj

nekem csak a kórházban kellett a Tena betét, mire hazajöttem már elég volt a sima éjszakai betét - 1 hónap után már csak tisztasági betétet használok, mert még van egy kis barnázgatás, de nem vészes, szerintem hamarosan elmúlik

2009. máj. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A méh összehúzódik, lassan az eredeti méretére, az fájhat néha.
2009. máj. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fáj!Nekem 1.babánál 28 napig tartott,2.babóval 21 napig.Végig sima nevenincs betétet használtam.Eleinte élénk piros majd átvált barnásba és szépen megszűnik.
2009. máj. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem a tisztulás fáj majd, hanem a gátsebed (vagy ha nem is lesz gátmetszésed, a gát környéke). Vagy ha császárral szülsz, akkor az a seb jelent fájdalmat. De a szülés után már észre se fogod venni.
2009. máj. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatomat tudom csak leírni: nekem nem fájt a vérzés, nem görcsöltem. Inkább csak a gátsebre emlékszem, hogy fájt, de az is főleg a varratszedésig. Egy héttel a szülés után már törökülésben ültem a védőnő nagy meghökkenésére.

A vérzés az első 3-4 napon volt a legerősebb, akkor jól jön a Tena, de utána egy sima betét is elég volt. Nekem sokáig tartott, valamikor a 7-8. hét körül lett vége, de az már nagyon gyenge volt, alig vettem észre.

2009. máj. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi szépen a válaszokat!Mindőtöknek jó egészséget kívánok!

2009. máj. 4. 13:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
szülés után az első időkben - egyéntől függően - fájhat,mert a méh intenzíven húzódik össze eredeti méretére. Én egyszer-kétszer éreztem csak,főleg szoptatás alatt. Azért is jó szoptatni,mert az segíti a regenerálódást (olyan hormonokat szabadít fel :)). Nekem a kórházi napokra kellett a tena,szerintem azt nem árt azért betenni eldobható bugyival együtt,ami szintén praktikus. Itthonra már elég volt az always ultra night is. Gátsebre a legjobb gyógymód,már a kórházban is,ha minden WC-zés,pisilés után is langyos vízzel lemosod!!! Nagyon meggyorsítja a gátseb gyógyulását,de ezt majd tuti a dokid is elmondja.
2009. máj. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nagyon változó lehet.Első szülés után nem annyira fájdalmasak a méhösszehúzódások.A második után már jobban,a harmadikkal pedig iszonyú erősek voltak nekem.A szülés utáni napon annyira,hogy simán elment szülési fájásnak.

A vérzésem nekem az elsővel 7 hétig tartott,aztán még 1-2 hét barnázgatás.A másodikkal megúsztam 5 héttel,a harmadiknál megint tovább tartott.És nekem 2-3 hétig eléggé intenzív volt.Aztán volt,hogy azt hittem már abbamarad,mert 1 napig szinte semmi,aztán újra jó erősen véreztem.Ez kb 3 hét után volt.Úgyhogy,ez is változó,nem vagyunk egyformák.

2009. máj. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
A kórházban a szobatársaim nagyon panaszkodtak szoptatáskor, hogy jaj, fáj a méhösszehúzódás. Én nem éreztem semmit soha. Viszont én 8 hétig véreztem, első héten Tenát használtam, aztán csak sima betétet.
2009. máj. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!