Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem jön meg mióta abbahagytam...

LillyMarie kérdése:

Nem jön meg mióta abbahagytam a fogamzásgátlót, ez 4 hónapja volt. Ugye ez nem normális?

Figyelt kérdés
4 hónapja hagytam abba a fogamzásgátló szedését 7 év után. Anno azért kellett szednem, mert csak így volt menstruációm rendesen, most viszont babát szeretnénk. Mióta abbahagytam a tablettát nem jön meg. A plusz "poén", hogy Angliában élek és az orvosom nem akar adni semmilyen gyógyszert, szerinte normális, ha akár 1 évig nem jön meg....Van itt valaki esetleg akinek hasonló problémája van és tudna tanácsot adni mit csináljak?
2012. márc. 2. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem sem jött meg, elmentem a nőgyógyászhoz és kiderült, hogy 11 hetes terhes vagyok! Nem volt semmi tünetem, így majdnem leestem a vizsgálóasztalról, úgy meglepődtem! Nálad ez nem lehet?
2012. márc. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem majdnem fel evig nem jott meg. Kaphattam volna olyan gyogyszert, amitol megjon, de attol meg nincs peteeres. Mar pont akartam dokihoz menni, de szerencsere rendbejottem.
2012. márc. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 vivienke44 válasza:
Nekem egy honapja nem jött meg és nekem is azt mondta a nőgyógyász hogy ez normális én 6év után hagytam abba mert elfelejtettem bevenni két szemet. Terhes nem vagyok azt mondták de érdekesen fel vagyok puffadva.
2012. márc. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat lanyok!

Sajnos en tuti nem vagyok terhes, mindig csinalok tesztet es mind negativ.


Eredetileg azt mondta a doki, hogy 3 honap a normalis es ha addig nem jon meg akkor valamit lepni kell. Letelt a 3 honap, mostmar az 1 ev is normalis....


Akinek van hasonlo tapasztalata, az tovabbra is irhat am :)

2012. márc. 4. 11:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia. Bár a kérdés nem friss, de hátha még aktuális.

Az én történetem: 14 éves koromba írta fel a dokim a fogamzásgátlót nekem, azért, mert volt, hogy fél éveket is kimaradozott a menzeszem, azt mondza, majd ettől helyreáll. Igaza lett, majdhogynem percre pontosan tudtam, hogy mikor fog megjönni.

Aztán idén márciusba abbahagytam a fogamzásgátlót, mert babát szeretnénk a férjemmel (10 évig szedtem a gyógyszert!!!).

Mi elég sokat vártunk a próbálkozással, nem akartam, hogy a sok évnyi bogyószedés miatt valami baja legyen majd a kicsinek, úgyhogy az orvos javaslatát megduplázva, 3 hónap helyett, vártunk 6 hónapot a próbálkozással. A probléma csak az, hogy a 6 hónap alatt mindössze 2szer jött meg, így volt egy 59 napos, illetve egy 101 napos ciklusom, ami elég rémisztő volt gyógyszer ide vagy oda :) Majd felkerestem a nőgyógyászomat, aki megvizsgált, mindent rendbe talált, elküldött ultrahangra, ahol megállapították, hogy uterus bicornisom van (kétszarvú méhem), és közölték, hogy majdhogynem lehetetlen lesz nekem a teherbe esés, illetve ha sikerül, akkor sem biztos, hogy megmarad a kicsi.

Visszamentem a nődokimhoz, aki majdhogynem kinevetett, azt mondta, hogy ez butaság, nagyon aranyos volt, még le is rajzolta nekem, hogy hogy néz ki a méhem, mi merre hány méter, majd mondta, hogy egész nyugodtan próbálkozhatunk, lesz itt bébi simán, csak ne parázzak rá.

Így szeptember eleje óta nem védekezünk abszolút, 2 naponta együtt vagyunk, de van, hogy naponta (hangulat függő, nem akarjuk erőltetni a dolgot), ez azt jelenti, hogy 3 hete. Persze nem bírtam magammal, és már csináltam egy tesztet, ami persze negatív lett, de nem keseredtem el egyáltalán, sőőt, nem is tudom, hogy mit vártam :)

Mindenesetre, mivel az össze vissza menzesz miatt én sem tudtam megállapítani, hogy mikor van peteérésem, vagy, hogy van-e egyáltalán, elkezdtem hőmérőzni egy pár napja, hogyha esetleg ne adj isten, nem jön össze mégsem a dolog, akkor meg tudjam mutatni a dokimnak a hőgörbét, és abból okosabbak legyünk.

Ha még azóta sem sikerült teherbe esned, akkor én ezt javaslom neked, és hogy ne parázz, ne agyalj ezen túl sokat, mert azzal csak még rosszabb.

Ha pedig azóta már pocakos vagy, akkor gratulálok, és jó egészséget neked a picivel :)

Bocsi, ha hosszúra sikeredett a sztorim, de hátha mások is elolvassák, és ha már egy embernek könnyül a lelke azáltal, hogy elolvassa ezt, akkor már megérte megosztani az "élményeket" :)

2012. okt. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!