Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagy bajt csináltam? Kb. 1,5...

Nagy bajt csináltam? Kb. 1,5 hónapja próbálkozunk, eddig nem sikerült összehozni, legalább is nem tudunk róla. Olvastam már itt a tüdőszűrőről, és ekkor döntöttem úgy, én is felteszem a kérdést. 4-én voltam én is szűrésen.

Figyelt kérdés
Nem halasztottam el, mert vállalkozás indításához elengedhetetlen volt, viszont most kicsit aggódok, hátha rosszat tettem. Csináltam utána én is tesztet, negatív volt. Van esetleg olyan itt közöttünk, akivel esetleg történt hasonló? Aggódnom kell, vagy talán még nem csináltam nagy butaságot?
2009. jún. 8. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a teszt negatív akkor nem vagy terhes. Nem csináltál butaságot.
2009. jún. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van egy baratnom, akivel ez megtortent. El akarta vetetni a babat, de megis amellett dontott, hogy megtartja. A kislánya 3 eves, gyonyoru es egeszseges. Nem tudom, mennyire lehet baja az embrionak ugy altalaban...o bevallalta es semmi gond nem lett.
2009. jún. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egészen más egy nagy adag sugárzás (pl rákos daganat miatti sugárdózis, sugárterápia), vagy egy tüdőszűrés. Utóbbinál olyan pici a sugáradag, hogy a magzatot semmi kár nem éri.


Régóta vizsgálják ezt, és van egy küszöb, ami alatt soha nem ért még magzatot károsodás. Ez a küszöb 150 sugáregység. Magyarországon a biztonság kedvéért ennél aklacsonyabb értéket határoztak meg biztonsági határként: 100 egységet. A terhességmegszakítás orvosi javallata csak ennél nagyobb sugárdózisnál állítható fel. A tüdőszűrés vagy mondjuk egy hasi röntgen azonban csak 10 sugáregység.


Nem akarom azt mondani, hogy mindenki röntgeneztesse magát, ha kell, ha nem, csak azt, hogy nem kell indokolatlan félelemmel élniük azoknak, akik megteszik - és nem kell elvetetniük a gyermeküket, mert semmi baja sem lesz.

2009. jún. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amikor kötelezően el kellett végeznem a tüdőszűrést, nem tudtam, hogy terhes vagyok-e, ezért kértem ólomköpenyt és így elvileg nem lehet gond utána.
2012. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!