Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen ez az eredmény?

Milyen ez az eredmény?

Figyelt kérdés

TSH 3,45 mU/L

OGTT 5,3 - 5,9 mmol/L

se inzulin 7,65 mU/L

FSH 6,6 mU/ml

LH 21,7 mU/ml

PRL 324mU/L

OESTR 145pmol/L

PROG 0,6nmol/L

TESZTOSZTERON 1,77 nmol/L

DHEAS 3,4 umol/L

SHBG 46,9nmol/L

FAI 3,77

HOMA-IR 1,8


2012. márc. 14. 06:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!Nem akarlak elkeseríteni,de sajnos Nagyon durván Pco-d+IR-ed van!A Tsh-d is magas,mert teherbeeséshez min.2 alatt kell lennia,de inkább 1.Az lh:fsh arányod is nagyon el van tolódva,1:1-nek kellene lennie és az éhgyomri inzulinod is magas,mert 5 alatt kellene lennie!Bocsi,hogy őszinte voltam,csak azért írtam le,hogy nagyon gyorsan keress egy endokrinológust,ha babát szeretnél.Sajnos én is ebben a helyzetben vagyok,csak nekem nem ennyire durva az eltérés,de így is 1,5 évembe került mire kiderült és csak húztuk az időt.

Mióta próbálkoztok?

2012. márc. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Megkérdezhetem, hogy hanyadik napi vérvétel? Mert az LH úgy néz ki, mintha peteéréskor lett volna. A TSH valóban magas. Az endokrinológus nagyon jó ötlet az első válaszolótól. Nekem is ilyen volt a TSH-m, de a koleszterincsökkentő és a közönséges galajtea levitte.

Dokid mit mondott az eredményre?

2012. márc. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szia. A tsh-D VALOBAN MAGAS, A FSH/LH arany is nagy,de nem irtad oda hogy melyik ciklus napon lett megcsinalva
2012. márc. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem kötekedni akarok, csak kérdezek, hogy miért magas a tsh? Nekem is nézték és a tartomány 4-ig volt a normális érték, nekem 3 volt és mindig azt mondták, hogy semmi baja a pajzsmirigyemnek. Terhes is voltam. Tényleg csak azért kérdezem, mert nálam ezt normálisnak mondták a kórházban.

Ill. pontosan ez van a papíromon: tsh 3,1 ref. tart. 0,27-4,2.

Az ébredési hőm meg tök alacsony volt mindig.

2012. márc. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Előző válaszolónak:Azért jó a TSH eredményed mert a "normál" tartományba van, vagyis a nagy népesség átlaga. Ez jó a háziorvos szerint is, és jó a nőgyógyász szerint is. DE csak ha nem akarsz babát.

6 év után derült ki nálunk véletlenül hogy NEM jó a TSH, nekem 3,8 volt. És ezt csak az endokrinológus mondta el. A babucihoz kettő alá kellene menni.


Kedves kérdező! Feltétlen egy endokrinológust keress fel!!! Ne nőgyogyit!

2012. márc. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

De én babás voltam akkor és elsőre sikerült is. Az előző terhességemnél is ennyi volt akkor is elsőre sikerült. Csak ezért kérdeztem. Sőt, azért nézték, mert azt hitték alulműködésem van.

mindenesetre köszönöm a válaszodat! :)

2012. márc. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A TSH-nak babához 1 körüli értéknek kell lenni, akármilyen referenciatartomány is van.

Nagyon könnyen le lehet vinni egy pici bogyóval.

Valakinek összejön magasabbal is, de vetélés esélye úgy nagyobb, mindenki eldönti, foglalkozik vele, én a 3,7-es értekmre szedtem a bogyót és azóta is szedem, hogy már alacsony.

2012. márc. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt mondta a dokim (endokrinológus), hogy volt olyan páciense, aki 5-ös TSH-val lett terhes, és ki is hordta. Ezen ő is csodálkozott. De ez a ritkább, és inkább egyénfüggő. Szerintem szerencséd volt. Én nem estem teherbe a tsh miatt, vagy ha igen elvetéltem. 1,6-al maradt meg.
2012. márc. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Voltam endokrinológusnál, azt mondta minden rendben. Ezek szerin még sincs. Hát akkor ez gáz. Akkor keresek egy másik dokit. Köszi szépen! :)))
2012. márc. 14. 19:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Az éhgyomri inzulinod is magas. Keress egy jó endokrinológust. Ha pesti vagy, akkor mindenképp a MensMentist ajánlom neked, ott helyre raknak és jöhet a baba. Én 2,5-ös TSH-ra gyógyszert szedek. Babához 1 körüli érték jó.
2012. márc. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!