Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tudna segíteni valaki az...

Tudna segíteni valaki az alábbi ultrahang- leletet értelmezni? Van peteérés a leírtak alapján vagy nincs?

Figyelt kérdés
Babát szeretnénk és nem sikerül többek közt peteérés hiánya miatt. Második Clostylbegyt-es kúrán túl vagyunk, az első ellenőrző ultrahangos vizsgálat szerint egy petesejt érett, egyértelműen leírva, a második kúra ellenőrző vizsgálat szövege:" ... Jobb oldalon 31 mm-es, bal oldalon 27 mm-es norm. ovariumok, szabad kismedencei folyadék nincs." Ez mit jelent, van peteérés, használt a Closty?
2012. márc. 22. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

hányadik napon készültek az eredmények?

a lelet szerint 2 tüsződ érett meg. lehet, hogy nem repedtek meg, mert a 31mm-es már igen nagy.

2012. márc. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ovarium nem tüszőt jelent, hanem petefészket.

Egy szó nincs arról, hogy van-e tüsződ vagy nincs. Nem mondott a doki semmit?

2012. márc. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Semmit nem mondott :( Az ovuteszt jelzi hogy ovuláció közeleg, legalábbis ma erős volt a két csík a teszten, ha lehet hinni az ilyesféle teszteknek. Azért lettem bánatos, mert az előző ultrahangos leleten egyértelműen le volt írva hogy 22mm-es petesejt érik, itt nem :( A nőgyógyászomhoz a leletet csak április 3-án viszem de az még messze van :( Mit jelent a "szabad kismedencei folyadék nincs" mondat?
2012. márc. 22. 17:18
 4/10 anonim ***** válasza:

Az nem jelent semmit, az teljesen normális. Ha lenne folyadék, inkább az lenne a gond. De az sem mindig, csak egy bizonyos mennyiség fölött.


Hanyadik naptól szedted a Clostit és mennyit? Az ovu teszt mennyire erős? És mikor voltál UH-n?

2012. márc. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nemnem, a szabad kismedencei folyadék a ciklus második felében sejtetheti a peteérés megtörténtét. Persze csak 1-2 nappal a peteérés utánig lehet diagnosztikus értéke, ezt követően felszívódik.


Viszont az, hogy nem volt, nem jelenti azt, hogy peteérés sem volt. Ez a lelet abszolút nem utal peteérésre vagy annak hiányára.

2012. márc. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1.vagyok. igaza van a 2. válaszolónak. most megnéztem a saját leletemet, s nekem ez van rajta:

j.o. ov-ban 20 és 17 mm-es tüsző. b.o.ov-ban 24,19,22 mm-es tüsző.

ezek után valóban az ovárium a petefészek lesz, nem a tüsző. bocsi!

2012. márc. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Második Closty-kúrát "megcsináltam", menzesz 3. napjától szedtem napi kettőt, 5 napon át. Ultrahang középidőben volt, 14-dik napon (tegnap). Azt furcsállottam csak hogy az első leleten feltüntették hogy van 1 db petesejt, most a másodikon már nem :( Lehet hogy a Closty sem segít :(( Az ovu teszten ma mindkét csík egyforma erős, néhány nappal ezelőtt még alig látszódott a másik... lehet benne bízni?
2012. márc. 22. 18:03
 8/10 A kérdező kommentje:
1-es kérdező, Clostyt szedsz Te is?
2012. márc. 22. 18:05
 9/10 anonim ***** válasza:

igen, én is clostit szedek, s ez a 2. hónapom. de 3. már nem lesz, mert a doktornő szerint bőven hatott a gyógyszer, s hatása még 3 hónapig érezhető lesz. és ugye elég 1 szép tüsző is :)

tavaly, closti nélkül a 11.napon egy 20mm-es tüszőm volt jobb oldalon.

2012. márc. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
1-es :), és ha nem jön össze a baba a kúra után, hova tovább? Nekem is a második kúra, még egy lesz, ha utána sem sikerül a baba, Kaáli intézet :(
2012. márc. 22. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!