Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt aki a ciklusát ismerte,...

Volt aki a ciklusát ismerte, és az ismert, megtörtént ovulációs időszakon túl lett mégis terhes?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha pontosan tudod az ovuláció idejét (teszt,folyás, stb alapján..), és bőven kihagyod azt az időszakot (de úgy, hogy tudod, hogy megtörtént az ovuláció), adódhat e kósza peteérés később, amivel mégis megfoganhat a gyermek. Elsősorban azok válaszát várom, akiknek tapasztalataik vannak.
2012. márc. 21. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy pont nem erre lennél kíváncsi, de én még így nem lettem terhes, vagyis úgy néz ki, hogy nekem nincs "kósza" peteérésem. Már jó ideje így "védekezünk", a mensi után még pár nappal védekezés nélkül vagy megszakításosan, aztán az ovu idejekor, mikor már kezdem érezni a jeleit (nekem jópár napig fáj akkor a petefészkem) akkor gumival védekezünk, aztán az ovufájdalom elmúlása után 2-3 nappal ismét nem védekezünk sehogy. Közben már voltam 2-szer terhes, de akkor terveztük is a babát, tehát akkor egész hónapban nem védekeztünk, és első hónapban meg is fogantak. Szóval nem azért nem lettem így terhes még, mert gond lenne nálunk, hanem mert nekem tényleg csak akkor van peteérésem. De mi csak azért merjük így csinálni, mert nem lenne gond a 3. baba, csak kifejezetten egyenlőre nem tervezzük.
2012. márc. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem a ciklus 5-9.napja között jött össze a baba.26napos ciklusaim voltak és a 13.-14.napon szokott ovum lenni,így nem mondható tipikus középidőnek:)

Mi is számolásos módszerrel "védekeztünk" csak nem vált be...

2012. márc. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha már megtörtént a peteérés nem fog még egyszer érni ugyanazon cikluson belül!!! A hormon változások miatt, ami akkor bekövetkezik, miután kiszabadul a pete!

Az viszont megtörténhet, hogy hamarabb van peteérés!

Kósza peteérésnek a várt peteérés előtti peteérést nevezzük, utólag nem történik ilyen(esetleg hormon kezelés, vagy orvosi beavatkozások esetén fordulhatna elő).

2012. márc. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Létezik dupla peteérés egy cikluson belül, de ritka. Én ismerem a ciklusomat, és a próbálkozásból egy hónapot akartunk kihagyni a babaproject idején, egészségügyi okok miatt. Mindig ugyanakkor volt peteérésem ezer éve, a baba mégis hatodik napi együttlétből fogant (hála Istennek, hiszen akartuk, csak azt a hónapot pont kihagytuk volna). Azaz bármikor (!) lehet egy kósza peteérés.


33 hetes km

2012. márc. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Összefoglalva: középidő előtt még előfordulhat, de megtörtént peteérés után elhanyagolható eséllyel.
2012. márc. 21. 13:46
 6/7 anonim ***** válasza:
(Elhanyagolható eséllyel, de pl. orgazmus hatására létezik ezután is spontán peteérés, tehát ez védekezésként abszolút nem megbízható.)
2012. márc. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
2. számú válaszoló! Arra nem emlékszel, hogy mikor a ciklus elején lett babád, akkor volt e a szokásos középidei tünet (pl. termékenységet jelző folyás. Mert velem pl. előfordult, hogy a 8. napon volt pé-m, de tudtam, hogy akkor van, minden jele megvolt normálisan, nem volt meglepetésszerű.(és nem lett tőle rövidebb a ciklusom sem)
2012. márc. 21. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!