Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ciklus 3. napján magas ösztrog...

Ciklus 3. napján magas ösztrogén / ösztradiol szint?

Figyelt kérdés

Nekem 500 fölötti lett (300-ig jó) Olvastam róla neten, lehet ösztrogén dominancia. Aminek oka lehet a korai klímax :( még csak 35 vagyok :(

Volt valakinél hasonló érték? és mi lett?



2012. márc. 22. 23:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a magas össztraidol szint kimerülő petefészekre utal. Ugyanúgy mint a magas FSH szint.

Van egy vizsgálat: AMH vizsgálat 5-6 ezer ft. Megmutatja, hogy mikor várható a klimax.

Mennyi volt az FSH? Én úgy tudom, hogy az az érték is mérvadó a korai klimax-nál.

Sajnos nekem az magas és 33 éves vagyok :(

K.

2012. márc. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm hogy írtál!

a dokim szerint rendben van a lelet, de én aggódok továbbra is

az FSH még nem magas, 8 lett, de azt olvastam a neten, hogy a kezdődő klímaxot éppen azért nehéz észrevenni, mert az elején az FSH / LH szint még nem magas, mert a szervezet ösztrogént termel ellene, és az lenyomja, tehát a magas ösztrogén szintből lehet arra következtetni, hogy már elkezdődött :(

neked hogy derült erre fény? milyen tüneteid voltak? és neked az ösztrogén nem magas? engem elhúzódó menzesz miatt küldtek vérvételre

és ezt az AMH vizsgálatot hol csinálják meg ennyiért? és kell hozzá beutaló a dokitól vagy mehetek teljesen magánúton? te voltál ilyenen? és mit derítettek ki?

ne haragudj a sok kérdésért, csak be vagyok ijedve, és a doki sem tudott megnyugtatni

2012. márc. 23. 22:23
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy hormon labor alkalmával derült fény a magas FSH-ra. Nekem 14.8 volt a 4-dik napon.

Az összes többi érték nekem szuper volt, bőven határértéken belüli. Az első labor (3-5 nap között) megmutatta, hogy az előző hónapban volt tüszőrepedésem és a második (21-23 nap) pedig igazolta a progeszteron szint miatt a tüszőrepedést. 10 ng/ml már jó, nekem 12.5 volt. Lombiknál, amikor stimulálnak, akkor 15 körül van. Így addig nem foglalkozom vele, amíg nem peteérésem.

Az AMH vizsgálatot nem csináltatom meg egyenlőre, nem akarom tudni hol tartok... csak bestresszelne.

Hol élsz? Hátha tudok segíteni hol csinálnak ilyet. Beutaló nem kell hozzá, csak adnak egy csekket és azt kell befizetni postán és vissza... a ciklus bármelyik napján elvégezhető. Szerintem minden meddőségi centrumban végeznek ilyen vizsgálatot. 2 hét az eredmény.

Remélem segítettem.

K.

Itt megtalálod a normál értékeket.

[link]

2012. márc. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, hogy írtál!

most úgy jártam, hogy holnap / vagyis hétfőn kellett volna mennem a 21. napi vérvételre, erre ma reggel megjött a vérzésem, a 20. napon :( felhívtam a dokit, de azt mondta azért menjek be még ma, le is vették a vért, de én ennek nem látom sok értelmét

na szóval fel van borulva a ciklusom nagyon (az utolsó menzim meg 40 napra jött meg)

én Siófoki vagyok, meg is kérdeztem a kórházban az AMH-t, de nálunk nincs ilyen, a nő Kaposvárt mondott

2012. márc. 25. 00:10
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha nincs nagyon messze, akkor menj Pécsre, ott tutira megcsinálják. Vagy Budapesten is.

Megkeresem Neked az intézet nevét, talán Bp közelebb van Neked.

Csináltál már valamikor ovulációs teszteket?

Mondjuk, ha 20 és 40 között van a ciklusod, akkor előfordulhat,hogy nincs peteérésed :(

2012. márc. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

bocs hogy csak most írok, de közben lebetegedtem, influenzás vagyok :( még a géphez ülni sem volt erőm

nem csináltam ovulációs tesztet még, mert egyenlőre nincs tervben a baba (van egy kisfiúnk már) de sajnos igazad van, ilyen ciklusoknál szinte biztos hogy nincs peteérésem :(

jövő hó elején megyek a dokihoz, majd megmondja mi legyen

2012. márc. 27. 23:18
 7/14 anonim ***** válasza:

Mi újság kedves Kérdező?

K.

2012. júl. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves K!

hát elég sz@arul vagyok :( megcsináltattam az AMH-t, eredmény: kevesebb mint 0,1, vagyis szinte mérhetetlen, sajnos beigazolódott a gyanú, POF, korai petefészek kimerülés :((

a legtöbb doki ilyen eredménnyel kapásból donor petesejtet javasol, az enyém még nem :) kaptam clostit, jövő hónapban kéne elkezdenem, ha nem sikerül, akkor lehet lombik lesz majd belőle

de közben utánaolvastam ennek az egésznek, és elkezdtem D vitamint szedni, és azóta rendben van a ciklusom, nincs barna, és szerintem peteérésem is van, mert érzem

szóval az eszem tudja, hogy ez piszok rossz eredmény, de a szívem bízik a csodában :)

2012. júl. 24. 22:20
 9/14 A kérdező kommentje:
és te hogy vagy? nálad mi a helyzet azóta?
2012. júl. 24. 22:22
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ugyan sok idő eltelt, de mi újság van???

Mesélj, hogy vagy?

K.

2012. szept. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!