Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Letrox tabletta mellett...

Letrox tabletta mellett lehet-e szedni a Femibion 800-at, majd később F.400-at?

Figyelt kérdés

Jód tartalma miatt érdekelne.

Pajzsmirigy alul működésem van.Letroxot szedek.Babát szeretnénk,és már most szeretnék elkezdeni vitamint szedni.A Femibion 800 a gyermekvállalás tervezésétől a terhesség 12. hetének végéig szedhető,utána váltani kell Femibion 400-ra.


2012. ápr. 2. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, az endokrinológusomtól én is megkérdeztem:)
2012. ápr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor szedheted, ha nem vagy autoimmun.
2012. ápr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mindenképpen megkérdezem én is az endokrinológust.De már az is biztató,hogy te írtad,hogy te is megkérdezted az orvost és lehet.:)
2012. ápr. 2. 16:03
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nekem csak annyi van a diagnózishoz írva,hogy Thyroiditis(pajzsmirigy gyulladás).Gondolom akkor lenne baj,ha krónikus lenne,nem?

2012. ápr. 2. 16:06
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én endokrinológusom terhesség alatt javasolja csak a jódtartalmú kismamavitamin szedését. Az Elevitben nincs jód.

Mondjuk én csak folsavat szedtem terhesség előtt (azt se végig, mert nagyon soká sikerültek a babák), 12. héttől pedig jódtartalmú kismamavitamint,

2012. ápr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Terhesség előtt miért nem javasolta az orvosod a jódtartalmú kismama vitamin szedését?
2012. ápr. 2. 16:24
 7/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok. AntiTPO-t nem néztek neked? Abból derül ki, hogy autoimmun vagy-e. És ha igen, akkor semmiféle jód tartalmú dolgot nem lehet elvileg. Bár nekem is van barátnőm, aki nem tudta, hogy autoimmun és ezt a vitamint szedte terhesség alatt, és semmi baja nincs se neki, se a babának. De elméletileg nem lehet.
2012. ápr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát amikor kiderült a pajzsmirigy gyulladás,akkor néztek anti-TPO-t,1300 volt.De állítólag(csak olvastam róla),hogy pajzsmirigybetegeknek alapba magas.A doki nem mondott olyat,hogy autoimmun lennék.A papíron sincs ilyen.
2012. ápr. 3. 12:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Még amikor a letroxot szedtem le lettem tiltva a jód tartalmú ételekről. Mikor babás lettem viszont a 12-ik héttől kellett szednem olyan vitamint amiben van jód, jódozott sót stb.. A baba jódháztartása volt a lényeg, miközben a szervezetemben kárt tettünk. Az endokrinológusom szerint ennyit be kellett vállalni. Szülés óta ismét jódtilalom.

Kérdezd meg a dokid feltétlen, hogy jódos dolgok most jöhetnek-e vagy sem!!!

2012. ápr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Uhh, az elég magas, bár nem tudom, mennyi a határérték. Ahol én nézettem, ott 33 alatt nem autoimmun az ember és nekem 11 volt az értékem, tehát én nem vagyok az. Esetedben tudni kéne a referenciatartományt.
2012. ápr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!