Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A testvérem 9 hónapja szült,...

A testvérem 9 hónapja szült, toxémia és magas vérnyomás miatt 2 héttel előbb megcsászározták. Most megint terhes,12 hetes. Felelőtlenség?

Figyelt kérdés
Szerintem többet kellett volna várni az újabb terhességgel, hogy normálisan tudjon a szervezete regenerálódni. De neki csak 1 lebeg a szeme előtt: minél hamarabb, minél több gyerek, mint ahogy senki másnak az ismerős körünkben....
2012. ápr. 5. 08:30
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Az a felelőtlenség, hogy kibeszéled itt az oldalon a testvéredet, ahelyett, hogy egyenesen vele beszélgetnél el, ha számodra valami felháborító.


Mitől lesz jobb, ha idegenek igazat adnak neked? Változik-e attól valami a testvéredék életében, ami ráadásul csak rájuk tartozik?

2012. ápr. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A testvérem itt ül mellettem és erről beszélgettünk. Kíváncsi ő is, hogy vajon mi a közvélemény! De azért köszi!
2012. ápr. 5. 08:35
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

igazad van előttem szóló...nekem is sokszor megvan a véleményem a tesóimról, de ha már a férjemmel kibeszélem, akkor is úgy érzem, hogy nem vagyok egyenes és tökre csúnya dolog megítélni.


kérdezd meg tőle, és ha így érzi helyesnek, jól érzi magát, akkor támogasd őt, valószínű most amúgy is erre van szüksége.


Aggódsz érte?

Neked vannak gyerekeid? Fiatalabb vagy nála?

2012. ápr. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Az ő dolga. ő beszélte meg az orvosával,a párjával.

Az én testvéremnek is vannak hibái,de szeretem őt a hibákkal együtt. Elfogadom amilyen és mindenben megpróbálok segíteni.

És elfogadoma döntéseit

2012. ápr. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Oké. Nos, nekem is toxaemiám lett, amiből prae-eklampsia alakult ki. Sürgősségi császárom volt 35 hetesen. Az orvosom azt mondta, fél-háromnegyed év kihagyás kell a szervezetem regenerálódásához, utána már csak rajtunk áll, mikor jön a következő (harmadik) baba.


A testvérednek is csak az orvosa tudná megmondani, hogy mennyi kihagyás kéne ill. kellett volna, hiszen nem mindegy, pontosan kivel mi történt, hány éves, milyen az egészségi állapota, stb.

Most már csak annyit tehet, hogy vigyáz magára, odafigyel a toxaemia jeleire, rendszeresen méri a vérnyomását, figyeli a súlygyarapodását, vizesedését, és rendesen jár terhesgondozásra. Jó egészséget kívánok!

Első voltam.

2012. ápr. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem felelőtlenség, bár talán tényleg várhattak volna kicsit többet így császár után, de azért a fél év nem annyira vészesen kevés, hogy felelőtlennek nevezzük.
2012. ápr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
rendben köszönjük! :):):)
2012. ápr. 5. 09:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem felelőtlen, ha az orvosával megbeszélte, és ő zöld utat adott.


A császáros heg miatt kell várni elsősorban. A toxémia miatt nem feltétlen.

2012. ápr. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!