Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most abbahagyjam a fogamzásgát...

Most abbahagyjam a fogamzásgátlót? Vagy vegyem még egy hónapig? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

2 és féléve szedem a fogamzásgátlót. Eldöntöttem pár hete, hogy ez lesz az utolsó hónap, többet nem szeretném szedni, mivel szeretnék kb. 1 év múlva teherbe esni és olvastam, hogy idő kell míg kiürül teljesen a szervezetből, meg visszaáll minden a rendes kerékvágásba stb. (Lehet ha túlzásnak tartjátok, hogy egy évet szeretnék várni, de ez az én döntésem, így szeretném).

Az este kellett bevennem a 20. szem tablettát. Be is vettem, de kb 1 órára rá hasmenésem volt és elfelejtettem újabb tablettát bevenni. Reggel jutott eszembe, pont 12 órára a bevétel után. A tájékoztatón azt irja, hogy ha 12 órán belül beveszed akkor ok, de ha több mint 12 óra telt el, akkor vedd be az elfelejtett adagot és ne hagyj szünetet, rögtön kezd a következő levéllel. Szóval bevettem egy tablettát reggel is (pótlásként az esti miatt) és még ma estére van egy és befejetezem ezt a levelet. Kezdjem el szerintetek a következővel? Tényleg nem szeretném többet szedni... Ja és még annyi, h utoljára szombat reggel voltam együtt a párommal. Ha a mai adagot még beveszem és ezután óvszerrel is védekezünk, akkor ugye elméletileg kizárt a terhesség és nem is kell elkezdenem az újabb levéllel? Köszönöm aki végigolvassa és válaszol...


2012. ápr. 9. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha egy év múlva akarsz gyereket akkor elég 9 hónap múlva letenned a gyógyszert!

A mai fogamzásgátlók annyira minimális hormont tartalmaznak hogy nem kell egy év hogy kiürüljön!3 hónap is csak a saját magad megnyugtatására!Ráadásul nem is biztos hogy elsőre össze jön!Szóval ha tényleg egy évet még vársz akkor én szedném tovább!És nem,nem lesz baj mert csúsztál a tabival 12 órát!

2012. ápr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azonnal kiürül, nem kell szünet Egy hónap, maximum, de az sem a kiürülése miatt.
2012. ápr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem szeretnéd többet szedni, akkor nem mindegy már az az egy tabletta a legvégén? Ha nem akarod szedni, akkor ne szedd, ne kezd el a következőt, és ennyi. Nem értem miért kell ebből problémát csinálni.

Az a kiürül a szervezetből meg egy hülyeség, és az még rendben van, hogy ahhoz idő kellhet, hogy visszaálljon a szervezet a rendes kerékvágásba, de ahhoz azért nem kell egy évet várni, bár gondolom biztosra akarsz menni, hogy 1 év múlva már minden rendben legyen, de ez sem garancia, hogy akkor egyből tényleg sikerülni is fog.

2012. ápr. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nyugodtan hagyd abba, nem számít már az az utolsó tabletta, ha nem akarod tovább szedni! Utána úgyis máshogyan kell védekeznetek, akkor meg mindegy, hogy az elfelejtett bogyó miatt védekezel mással is, vagy mert nem szeded tovább a tabit.

Ekkora szünetet tényleg nem muszáj a baba előtt tartani, de én megértem, hogy szeretnéd, én is 9 hónappal a tervezett fogamzás előtt már abbahagytam a gyógyszert, hogy minden visszaálljon a rendes kerékvágásba, és hogy figyeljem az ébredési hőmet a peteérés idejének megállapítása miatt. Hát kellet is az a 9 hónap, mert elég össze-vissza jöttek eleinte a menzieim, pedig a gyógyszer előtt mindig pontos volt a ciklusom.

Aztán mikor zöld utat adtunk a babának, azonnal sikerült is, első próbálkozásra.


Sok sikert neked!

2012. ápr. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges volt beszedni újra a tablettát, ugyanis 1 óra alatt le sem ért a beledibe.

Szóval ki sem ürült...

Nyugodtan hagyd abba, ne kezdd el a következő levelet és kész.

2012. ápr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!