Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az első terhességed sikertelen...

Az első terhességed sikertelen volt. Mi volt a baj? Missed ab volt? összejött mégegyszer a baba. Nagyon féltél, hogy megint így jársz? Végül mi lett?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 10. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Spontán vetélésem volt, nem derült ki, mi volt a baj. Igen, nagyon féltem, hogy meg fog ismétlődni. Következő terhességkor nem volt semmi baj, egészséges kislányunk született.
2012. ápr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Második terhességnél sokkal kisebb az esélye a vetélésnek, ezt olvastam valahol. Ha viszont valaki kétszer egymás után elvetél, akkor már az orvosok is odafigyelnek, hogy mi lehet a baj.


Nekem is missed ab-m volt a 10. hét körül. Csak a 12. heti UH-n derült ki, hogy felszívódott az embrió. A második terhességnél nagyon paráztam én is, és az orvossal felírattam egy progeszteron-tartalmú tablettát (Utrogestan vagy Duphaston). Ez az a hormon, ami a terhesség megtartásáért felelős. Sok esetben az ilyen vetéléseknek az az oka, hogy hirtelen lecsökken a progeszterin szint. A terhesség első szakaszában ugyanis, nagyjából a 10-12 hétig a petefészek termeli ezt a hormont, majd ahogy a méhlepény kialakul, fokozatosan átveszi ezt a szerepet. De előfordul, hogy a petefészek előbb leáll a hormontermeléssel, mint hogy a méhlepény elkezdené termelni azt, és ez a vérben lévő HCG szintet lecsökkenti. Ilyenkor történik meg a vetélés nagyon sok esetben.


Nem tudom, hogy tabletta nélkül is megmaradt volna a baba, mindenesetre nem ártott, most van egy gyönyörűkisfiam.

2012. ápr. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
jaj köszi h írtál biztos nem hülyeség! nekem a 10.héten volt gyenge szívhang és visszafejlődés,majd meg kellett műteni mert magátol nem ment el,végül elhalt.akkor ha megint teherbe esek kérhetem az orvostól ezt magam is?én meg már beképzeltem mindent hogy biztos a gépektől volt a visszafejlődés (olyan helyen dolgozom sajnos) akkor talán ezt kizárhatom? pedig sok tesztgép és kábel közt mozgok amibe elektromosság fut.bocsi h áttértem másra de annyira félek!!
2012. ápr. 11. 13:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnos manapság nagyon sok a "vetélés", szint minden 2. ismerősömnek volt. :( De aztán mindegyikük egészséges babát szült azóta! :) Fel a fejjel! ;)
2012. ápr. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is spontán elvetéltem,de nem kellett műszeresen befejezni,valamint szünetet sem rendelt el az orvos.Rá három hónapra,egy teljesen probléma mentes terhességből,egészséges babám született.Én nem féltem(mármint a vetéléstől)mert valahogy éreztem,egy ilyen belső nyugalom volt bennem hogy most minden rendben.Azért az első 12 hét vánszorgott.Velem nem történt meg többször szerencsére,azóta 2x-es anyuka vagyok!A gondolatoknak teremtő erejük van,tilos minden rosszra gondolni,csak optimistán, drukkolok!
2012. ápr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem az első terhességemnél higroma collit állapítottak meg. Azaz ödémás volt a magzat,egy hatalmas nagy kinövés volt a nyakán és a hátán. 9 hetes terhes voltak,mikor műtéttel befejezték. A következő terhességemnél semmi baj nem volt,végig zökkenő mentes volt. Nyugi,én is nagyon rettegtem végig,de nem szabad.
2012. ápr. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10 hetesen halt el az első.6 hónap szünetet mondtak, utána rögtön megint terhes lettem, egészséges fiam született.Semmi gond nem volt se a terhességgel, se a szüléssel.Azóta már a második fiam is megszületett. Nem szabad félni,szorongani.tudom, könnyű ezt mondani, nekem is nehéz volt az első 10 hét.
2012. ápr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vérezgettem és görcsöltem a terhesség alatt, elvetéltem kb 6-7 hetesen. A következőnél ugyanúgy kezdődött: vérezgetés, görcsök, én is kaptam utrogestant, makkegészséges fiam született :)

Pedig többször bevéreztem, azt hittem vége mindnenek, de nem :) majdnem 5 hónapig görcsöltem, szív alakú méhem van, terhességi cukorbetegségem is volt - hát képzelheted, nem a legnyugodtabb terhesség volt :) De minden tökéletesen rendben lett a végére, még túl is hordtam.

De bevallom az elején minden Uh-ra úgy mentem, mintha kínpadra vinnének (nagyon sok UH volt a méhem miatt az elején).

Hidd el, nem lesz semmi gond nálad sem!

2012. ápr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10 hetesen missed ab-om volt, annak ellenére, hogy szedtem Duphastont. 4 évvel később sikerült újra teherbe esnem, ismét szedtem Duphastont, de persze az első 3 hónapban nagyon aggódtam a baba miatt. De hálistennek minden rendben volt, egészséges babám született. Most várom a második babánkat, ezúttal még Duphastont sem szedtem, most vagyok a 20. héten.
2012. ápr. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és örülök hogy nektek sikerült már,és nekem is fog!!!! :)
2012. ápr. 17. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!