Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A korai vetélést honnan lehet...

A korai vetélést honnan lehet észrevenni? Ha volt és nem látott orvos lehet bajom?

Figyelt kérdés
Kb másfél hetes lehettem, mikor a nemvárt megjött rendesen. Fájt a hasam, ami nem szokott, meg hosszabb ideig is tartott a szokottnál. Tesztet nem csináltam, mert korainak tartottam még, mensi napján szerettem volna.
2009. jún. 18. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
nincs igazolásod arról hogy terhes voltál. volt pozitív teszt?
2009. jún. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Így semmiből. Ez egy feltételezés csak, orvos által nincs igazolva a terhesség, akkor ez vagy így volt vagy nem. Szoktak olyat mondani, hogy a menstruáció pár napos késése mögött lehet nagyon korai spontán vetélés. Ha valakinek még pozitív tesztje sincs akkor még ennek a gyanúnak nagyon alapja sincs.
2009. jún. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A kommentbe írtam, hogy nem csináltam tesztet,mert később szerettem volna tesztelni, hogy biztos eredményt kapjak.
2009. jún. 18. 14:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

az a baj h ha volt is terhesség te azt már soha nem fogod megtudni

szerintem nagyon sokan vagyunk így

magam is beleértve

ha vannak elváltozások amik nem szoktak lenni mint pl sokáig tart stb akkor felmerülhet a gyanu

2009. jún. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az együttlét után 1héttel minden tünet jelentkezett (kivétel a hányás) ami egy terhességkor jelentkezhet. Azért is gondoltam,hogy baba van a dologban..... :-(((( Azért köszönöm az eddigi válaszokat!
2009. jún. 18. 15:18
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen,mensi elött teszteltem 4nappal +lett de nagyon nagyon halvány,nem éltem magam bele mert már volt ilyen és még sem terhesség volt. Aztán késett a mensi 5 napot,eggyüttlét után rá 1órára megjött de nagyon,azonnal hívtam a dokit mert olyan volt mint egy vérfürdő!! a párom azonnal bevitt és ott egyenes választ kaptam hogy 1 nagyon korai vetélés.Gondolhatod azóta még a szeretkezéstől is félek!!!De talán a jóisten akarta így!!!mert rá 4hónapra meghalt a férjem gyomorrákban,ez 2000-ben történ.Most hogy újjra megtaláltam a boldogságot,nagyon keservesen akar össze jönni pedig az idő ketyeg!!! 40Xfelett
2009. jún. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is a választ. Nagyon sajnálom a történteket! Szorítok, hogy sikerüljön!!
2009. jún. 18. 16:05
 8/10 anonim ***** válasza:

szegény utolso, borzalams lehetett neked. kivánok mielöbbi babákat. nem voltál orvosnál hogy miért nem jön a baba?

32

2009. jún. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Régen, a terhestesztek előtt is volt sok ilyen, akkor simán azt hitték, hogy késik a vérzés. Ma már tudjuk, hopgy a legtöbb ilyen "késés" egy ideig baba volt... :-( Korábbaan sem lett a nőknek semi bajuk ettől, gyakran már a következő ciklusban teherbeestek, és ki is hordták a babát.


Nagyon sajnálom.


Vígasztaljon az a tudat, hogy koraterhességben nagyon sok vetélésnek élettel össze nem egyeztethető betegség az oka a baba részéről. Ha megmaradt volna, lehet, hogy valami nagy baja lett volna.


Legközelebb, ha késik, akkor tesztelj. Egy ilyen ugyanis lehet véletlenül, kettő már nem, a harmadik vetéléstől pedig habituális vetélésről beszélünk, amit kezelni kell.

2009. jún. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ez az egész úgy zajlott, hogy nem jött meg mire vártam, mondjuk nem gondoltam terhességre, mert mindig rendszertelen jön és nem is volt semmilyen tünetem, rosszullét, hányinger vagy ilyesmi. Vártam hogy jöjjön, nem jött, aztán a köv. hónap közepén hajnalban arra ébredtem, hogy rettentően görcsölök, és darabos, sötét vérzésem van. Egészen reggel 8.-ig nem tudtam lekelni a wc-ről annyira fájt a derekam meg a hasam. Mozdulni is alig bírtam. Ez kb 1 napig tartott. Pont szombat volt. Másnap felhívtam a sógornőmet és mondtam neki hogy mi újság, mire ő azt mondta szerinte terhes voltam és elvetéltem, mennyek be hétfőn a dokihoz, vagy ha nagyon fáj még most az ügyeletre. Akkor már nem fájt annyira, de még volt görcs és vérzés, csak hétfőn mentem be a nőgyógy.ra, elküldtek vizelet vizsgálatra meg UH-ra. UH-n nem láttak semmit, de a vizelet kimutatta a HCG-t. Azt mondta a doki, hogy valószínű 4-5 hetes terhes lehettem, csak petezsák volt ami magától kiürült így nem is kellett műteni.

2009. jún. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!