Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas prolaktinszint. Hogyan...

Magas prolaktinszint. Hogyan kezelték, mit kaptatok rá, hogy alakult a babakérdés utána?

Figyelt kérdés
Nagyon régòta késik a mensim, de nem vagyok terhes sajnos. dokinál voltam a mùlt héten de semmi bajt nem talált, azt mondta majd megjön. Mára észrevettem hogy nyomás hatására tejszerű váladék folyik mindkét mellemből.Teljesen kétségbe estem el is olvastam ezzel kapcsolatban mindent amit lehetett, kimaradò mensi, alvászavar, fáradékonyság, és most még a tejcsorgás is. pedig épp most kezdtünk bele a második babaprojectbe (bocsi de nem tudok jobb szòt) és nagyon elkeseredtem. persze hogy pont most jönnek ki ezek a dolgok, nehogy könnyű legyen már. kétségbe vagyok esve, hogyan tovább? holnap megyek dokihoz, kérek beutalòt laborra, addig is megosztanátok a tapasztalatokat kérlek? mennyi idő alatt lehet ezt helyreállítani?
2012. ápr. 12. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Minden attól függ, milyen magas a prolaktin szinted.

Nagyon fontos, hogy endokrinológushoz elmenj. Ő elküld majd vérvételre. 500 körülig normális a prolaktin, de vannak akiknek 1000 vagy 2000 is, ezeknél a npknél CT vizsgálat is van.

Nekem 833 volt, és a legutóbbi leletemen 509 szerepel. Én inzulin rezisztens diétát csinálok és Merckformin XRt szedek, napi 2X500 mgt. A pajzsmirigyemre is szedek tiroxint, mert alulműködik.

Remélem, neked is néznek TSHt és FT4et, nemcsak prolaktint!

Engem 4 hónapja kezelnek eképpen és a doki 6 hónapot mondott, hogy annyi idő alatt leszek teljesen rendben.

Persze, ha bírtam volna a Bromocriptint, amit én nem bírtam, akkor hamarabb is elérném a célt. Dehát maradjunk a lassú víz partot mos elvénél.

Mi két éve várjuk a babát, de csak januárban derült ki mi bajom van.

2012. ápr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ, hát nyugodtabb nem lettem tőle. mi csak most kezdtünk a "tesògyártásba" reméltem 2-3 hònapon belül összejön, mert a lányom úgy jött hogy nem is tudtunk ròla. mitől bolondulnak meg így a hormonok? még jó, hogy ilyen hamar rájöttem hogy valami baj van, mondjuk már január óta vacakolt a szervezetem, akkor meg nem akart elmulni a mensim, akkor is voltam dokinál, de akkor se látott semmi szervi bajt, és miután az elmult, és köv. hònapban megint megjött rendesen, nem gondoltam hogy baj lehet. mindegy holnap kiderul. mindenképpen kérni fogok pajzsmirigy vizsg.ot is. mennyi idő alatt van meg az eredmény ha holnap sikerül a vérvétel is? endokrinologus sajna csak hetente egyszer rendel, és gondolom hosszù a váròlista, de mindenképp kérek időpontot.
2012. ápr. 12. 16:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Bromocriptint kaptam,másnap szédültem,dőlt belőlem a vér.:-s

abbahagytam...másfél év múlva,kilépve egy rossz házasságból azonnal teherbe estem

2012. ápr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a bromocriptinről mindenhol azt olvasom hogy nagyon kevesen bírják, ennyire erős? kedves első, csak még annyit hadd kérdezzek, hogy közben azért -miòta kezelnek- próbálkoztatok a babával hátha mégis alapon, vagy ilyenkor nem szabad a gyogyòk miatt?
2012. ápr. 13. 06:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Mastodynon cseppeket szedek, nekem bevált bár a baba még várat magára. Homeopátiás szer, egy próbát megér szerintem, olvass utána, itt a gyakorin is volt már szó róla. :)
2012. ápr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!