Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A magas prolaktinszint okozhat...

A magas prolaktinszint okozhat vetélést? Sajnos már két missedem volt a 8. héten, és arra gyanakszom, hogy ez lehet az ok? Más jár már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
2009. okt. 13. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos okozhat. Nem kaptál rá gyógyszert? Akinek magas a prolaktinja általában a terhesség 12. hetéig kell szednie Bromocriptint. Orvosod nem említette? Mindenképp kérdezz rá, mert ez így semmiképp sem normális. Sok erőt és kitartás!
2009. okt. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A Magas prolaktin szint tüneteinél írja is a vetélést:

[link]

Itt is írja:

[link]

2009. okt. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Még nem tudom biztosan, hogy tényleg ez volt e a gond. A 2. válaszoló által is leírt oldalon olvastam erről, és nekem szinte minden tünet megvan, amit ott le is írnak. Egyébként csütörtökön lesz a 2. missedem, ettől függetlenül mehetek már endokrinológushoz?
2009. okt. 13. 20:13
 4/12 anonim ***** válasza:
Endokrinológushoz mehetsz már most is, a vérvétel úgyis konkrét napokon lesz - általában a ciklusod 3. és a 21. napján. Nem voltál még hormonvizsgálaton eddig? Mondjuk az első missed ab.után el kellett volna küldenie a dokidnak megnézetni a hormonszintedet...
2009. okt. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Még nem voltam semmilyen kivizsgáláson, sőt a dokim azt mondta, hogy csak genetikára fog küldeni, amit meg hallottam, hogy nem sok értelme van. Így próbálok én utánnajárni, hogy mi lehet az ok.

Ezek szerint akkor még ez 1-2 hónapot is igénybe fog venni, mire eljutok az endokrinológushoz. És ha tényleg kiderül, hogy ez a baj, mikor lehet újból próbálkozni. Már nagyon szeretnénk a kistesót!

2009. okt. 13. 20:26
 6/12 anonim ***** válasza:
A hormonszintet mindenképp nézzék meg! Ez alap!!! Sajnos az én dokim is ilyen volt, én váltottam orvost. Arra hivatkozott, hogy velem tuti minden rendben van, és nincs szükség hormonvizsgálatra. Aztán kiderült, hogy magas volt a prolaktinom... Az új dokitól kaptam Bromocriptint, elkezdtem szedni, s egy hónapon belül már pozitív volt a tesztem. :) Ha nagyon magas az érték, akkor a 12. hétig kell szedni a gyógyszert, épp a vetélés elkerülése végett. Szerintem endokrinológushoz már mehetsz, de úgy kalkulálj, hogy az első vérvétel kb. a ciklusod 3.napján lesz. Sok sikert!
2009. okt. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Neked miért kellett a vizsgálat? Nem jött össze a baba, vagy vetélésed is volt?
2009. okt. 13. 20:38
 8/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg volt egy nagyon korai spontán vetélésem is, mert pozitív teszt után 9 napra megjött a menstruációm. :( Utána pedig nem jött össze a baba.
2009. okt. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, okozhat vetélést. Mindenképp menj endokrinológushoz, az egy jó döntés!!! A nődokik sajnos csak akkor értenek a hormonokhoz, ha azoknak jók az értékeik, vagy meg sem nézik...

Nekem 1 vetélés után derült ki, hogy a TSH-m magas, vagyis a pajzsmirigyem alulműködik. És csak egy vérvétel, és máris kiderült! Te is kérj teljeskörű hormonvizsgálatot az endo-n!!

Drukkolok!

7 hetes kismama

2009. okt. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Szia Nekem két hete volt a második missedem. Én is magam próbálok utána járni. Mert itt irta az egyik válaszoló hogy az első után kellett volna. De az első sőt a második után se vizsgálják ki csak a harmadik után. Gondolom neki még nem volt ilyen baja. Most is csak úgy vizsgálnak ki hogy mi magunk megyünk utána a férjemmel. A genetika jó mert lehet kromoszóma probléma. Én levelezek egy genetikai központtal és írtak erről nagyon sok mindent. Írj ha gondolod privátba és akkor beszélgethetünk róla. dagi.zsu@citromail.hu
2009. okt. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!