Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mitől lehet megnövekedett...

Mitől lehet megnövekedett méhem ha nem babától?

Figyelt kérdés

Harmadik alkalommal volt mensi helyett csak barnás maszatolásom és emellett folyamatos émelygés, hányinger, derékfájás. Minden szagot érzek erősen, de ez nálam a csoda kategória, soha életemben nem éreztem a szagokat. Ja és most tudtam meg milyen a mell fájdalom.

Elmentem dokihoz, megvizsgált és azt mondta megnövekedett a méhem és ez nagyon jó jel, szinte biztos hogy baba. Elküldött laborba, ma jött meg az eredmény és negatív.

Akkor mi okozhatja ezt? Hormonok, ciszta stb?


2009. jún. 18. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, de pl mióma. Ultrahangon voltál már? Barátnőm világéletében nem volt, aztán egyszer véletlenül megultrahangozták (más miatt), és kiderült, hogy egy hatalmas mióma van a méhében. Akkora, hogy gyakorlatilag a méhe volt a miómában: gyerekfejnyi volt. Sajnos a méhével együtt kellett kivenni. Utána úgy nézett ki, mint aki hirtelen leadott 20 kilót, szóval így visszatekintve, előtte neki is nagy volt a méhe.


Még egyszer mondom: nem megijeszteni akarlak, de egy ultrahang mindenképpen kellene, ha megnagyobbodott a méhed. Még az is lehet, hogy elhalt terhesség, csak még nem abortálódott, de már nincs hcg a szervezetedben.

2009. jún. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Csak vizelet vizsgálatra küldött.

Most felírt gyógyszert, ami megindítja a vérzést és akkor kell vérvizsgálatra mennem meg utána két héttel.

Kérhetem hogy küldjön ultrahangra előtte?

Azzal is ijesztgettek hogy lehet méhenkívüli terhesség is vagy hogy mégis baba csak ilyenkorra már nem termelődik hcg (állítólag csak az első három hónapban van utána már nincs??). Kalkulátor szerint 15. héten kéne lennem ha...

2009. jún. 18. 19:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha 15 hetes lennél, még lenne benned hcg. Az első három hónapban emelkedik a szintje, utána elkezd szép lassan csökkenni, de még az utolsó harmadban is megtalálható, nem is kis mennyiségben.

Persze vizeletnézegetésnél a vérvizsgálat jobb lett volna...

2009. jún. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Méhenkívüli terhességnél kevesebb a hcg, mint a normálisnál, úgy tudom.
2009. jún. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
ha 15 hetesen lennél méhenkivüli, már a mütöben feküdnél mert szétrepedt volna, amugy azt a doki is ki tudná tapintani.
2009. jún. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Most eléggé magam alatt vagyok. Annyira babának tűnt a doki szerint is, azt hittem ma este elújságolhatom a jó hírt.

Most meg egyre inkább halálra rémülök.

2009. jún. 18. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!