Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Cickafarkfű+palástfű! Ugye...

Cickafarkfű+palástfű! Ugye jól tudom? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Most fog elmúlni a menstruációm és el szeretnék kezdeni teázni!Szeretném ha megerősítenétek az infóimat!

Szóval cickát este 2,5 deci vízben egy evőkanál fűvet 10 percig áztatok és elkortyolom úgy kb a ciklusom 14.-16. napjáig!

Aztán jön a palást mensiig szintén ezzel a folyamattal!

Vagy ott változik valami?Ha valamit nem jól tudok, javítsatok ki!

És azt is megköszönném ha esetleg tapasztalatokat is írnátok!Kinek volt jó és hogy mennyi idő után volt észre vehető a "javulás"!

Köszönöm


2012. ápr. 18. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Ahogy én csináltam: a ciklus első napjától kezdtem inni, délelőtt is egy csészével és délután is egy csészével. Kb 2 dl vizet felforraltam, 1 filtert cickát leforráztam, 10 perc után leszűrtem és megittam.

Nekem mindig kései peteérésem van, ezért a 17. naptól kezdtem el a palástfüvet, ugyanígy csináltam meg a teát, de nem filtereset, hanem 1 teáskanállal mértem a bögrébe. Ezt is napi 2szer.

Én elég sokáig ittam, mert az első hónapban sikerült összehozni a babát két és fél év után. Kb 8 hetes korig iszogattam, de csak napi 1 szer.

25hkm

2012. ápr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem semmit nem használt.Teljesen felborította a ciklusomat.4 napos elhúzódott 1 hétig.
2012. ápr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon gyakran volt meg a mensim(1 hétig megvolt,1 hétig nem, semmilyen magyarázatot nem találtak rá az orvosok ezért kezdtem el teázni). Palástfüvet nem használtam.

Én így ittam:

Az első vérzésmentes naptól ittam,első alkalommal a következő vérzésig(7 napig). A következő ciklusom már 31 napos volt és be is állt erre. A ciklusok 16. napjáig ittam utána semmit.Cickafarkat kamillával kevertem(nem a filtereseket hanem ömlesztett teafüveket használtam). Reggel mindkét teafűből tettem egy csészébe 1-1 teáskanállal és leforráztam,állni hagytam,leszűrtem,éhgyomorra megittam.Este ugyanígy elkészítettem és vacsi után megittam.

2012. ápr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én úgy tudom hogy nem szabad mensi közben inni mert a cicka vérbőséget okoz!Egyébként ha már csak épp hogy pecsételek akkor este már ihatom?vagy várjam meg hogy teljesen elmúljon?

2012. ápr. 19. 09:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Én amikor pecsételtem akkor már este ittam.
2012. ápr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!