Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovulációs teszt, mint jósteszt...

Ovulációs teszt, mint jósteszt. Valaki tapasztalt ilyen működést?

Figyelt kérdés

Én most próbáltam először az ovut, mint jóstesztet.

Reggel csináltam. 12-13. napon vagyok ovu után. 3-4 nappal menzi előtt.

Az ovu teszt, reggeli vizeletből full negatív. De két napja csinálom csak úgy estiből is, és ott van halvány csík.


Na, ez hogy lehet??? Volt ovum, tök biztosan volt! Mi ez a két csík két napja??? Nem hiszem, hogy 2. pé, nem erősödik.


Van valakinek tippje, aki okosabb nálam, vagy tapasztalt ilyet??


2012. ápr. 20. 07:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyet én is csináltam az elmúlt két ciklusomban, de nem jelent semmit! Azt mondják, ha reggeli elsőből csinálod 3-4 napig és egyre erősödik két csík akkor akár terhes is lehetsz. Na nekem ez megvolt, szépen 4 napig erősödött nemvárt napjáig, csinálta 10-es erősségű terhességi tesztet, de szokás szerint full nega lett, délután meg is jött. Szerintem ez csak fölösleges teszt pazarlás.
2012. ápr. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja, szerintem is a hagyd meg a középidőre az ovu tesztet. Bár nekem még az sem vált be, mert régebben volt pozitív ovu teszt úgy, hogy a prolaktinom az eget verte. És az UHn sem látszott semmi. (ezzel kapcsolatban kérdést is postoltam)

A legbiztosabb ha az ember megvárja a mensit, elmarad e vagy nem.

2012. ápr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Én is úgy voltam, hogy úgyis kiderül minden a maga idejében, de mivel olyan sok helyen olvastam ezt a jóstesztet, hát kipróbáltam. Nekem semmit nem mutat.


Viszont miért mutat LH emelkedést, mikor elvileg hamarosan megjön???? Na ezt nem értem én.

2012. ápr. 20. 12:25
 4/8 A kérdező kommentje:
Örülnék még válaszoknak!
2012. ápr. 20. 20:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert az LH és a HCG valahol rokon hormonok (?). De én ennek akkor sem tulajdonítanék jelentőséget. Ha elmarad, akkor terhességi teszt, 10es érzékenységű.

Az a tuti.

2012. ápr. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, köszi, ezt én is így gondolom.


A kérdésem lényege az lett volna, hogy vajon miért mérek LH növekedést a ciklus végén, PÉ. után?


Mert a HCG-t, amit reggel kell mérni, nem mutatta ki, este az LH-t igen.

De úgy látom, hasonlóba még nem futott bele senki. Akkor marad talány, és majd meglátjuk, hogy kimarad-e vagy sem.


Köszönöm a választ.

2012. ápr. 22. 07:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is azon gondolkodom, hogy kipróbálom az ovu tesztet jóstesztként :)

Kérdésedre a válasz, hogy miért mutat LH szint emelkedést a menzeszhez közeledve az, hogy elvileg a ciklus végén ismét emelkedik az LH szint. Kivéve persze, ha létrejött a terhesség ;)

Itt egy cikk erről:

[link]


Neked végül hogy végződött a ciklus?

2012. ápr. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a linket.


Hogy végződött a ciklusom?

Gonoszul.

Előbb egy kocsonyás-barnás "izével" találkoztam, amiről azt hittem, talán beágyazódási-jel. De aztán semmi, ami arra utalna, hogy megjönne.

Három napot késett és végül megjött.

Hát, így.


Úgyhogy a konklúzió:

Nem tesztelek többet jóstesztként az ovual. Ha terhes vagyok, kivárom, míg a hcg teszt pozitív lesz. Jobb kivárni azt a néhány napot, mint hülyíteni magam előtte... és ráadásul amint olvastam, még akkor is csalódhatok.


Köszi a hozzászólást.

2012. ápr. 28. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!