Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most akkor terhes vagyok? A...

Most akkor terhes vagyok? A párom és én szeretnénk gyereket,és már sokszor próbálkoztunk. Úgy volt hogy az elsőnél sikerült is de rá 4 napra meg jött a menszim.

Figyelt kérdés
De a párom váltig állítja hogy terhes vagyok mert tüneteket vett észre nállam:sokszor szúr az oldalam és a hasam,fáradékonyabb vagyok,feledékenyebb,és kicsit indulatosabb-és ezek nem voltak eddig nálam jelen....most 26.lennék 1 hónapos már elvileg elmúltam 3 hetes,és a párom 2 hete vette észre....Reménykedem hogy igaza van...majd megyek nőgyógyászhoz ott hogyan tudják megállapítani a terhességet?
2009. jún. 21. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenekelőtt vegyél egy tesztet és bizonyosodj meg róla, hogy tényleg terhes vagy-e. Ezek a tünetek nem biztos, hogy terhességre utalnak.
2009. jún. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos az előttem válaszolónak igaza van.Ezek nem biztos hogy a terhesség tünetei.Csinálj egy tesztet.A feledékenység,fáradékonyság, indulat lehet a stressztől,kimerültségtől is.

De remélem baba lesz....

2009. jún. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A nőgyogyászhoz én egy teszt után mennék.Ultrahanggal állapítják meg hogy terhes vagy e,sima esetleg hüvelyi ultrahanggal.
2009. jún. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ezt úgy érted, hogy a 26. ciklusnapodon vagy? Tehát 3 hete volt az utolsó menstruációd (onnantól számolják a terhességet), ami elvileg 21 nap. Tehát az én értelmezésem szerint még nem késett a menstruációd ebben a hónapban, ne haragudj, ha én értelek félre. A másik értelmezésem szerint nem jött meg a menstruációd, vagyis 3 hete késik, ebben az esetben érdemes tesztelned reggeli első vizeletből egy 10-es érzékenységű (pl: Qupido teszttel). Tényleg nem igazán értem, hogy hogy van, vagy még azt gondoltam, hogy megjött a menstruációd rendesen, de mégis terhesnek vél a párod. Nos a tanácsom ez esetben ugyanaz, terhességi teszt, reggeli első vizeletből. Az orvos kérhet HCG vizsgálatot, ez tulajdonképpen ugyanaz, mint az otthoni terhességi teszt, csak vérvétellel csinálják. Ultrahangon is megvizsgálhat az orvos, de azt 5-6 hetes terhességkor érdemes csak megcsinálni, mert azelőtt semmit nem lát. Ne haragudj, hogy ilyen nehezen értelmezem a kérdésedet, de egy kicsit tényleg belekavarodtam :)
2009. jún. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!